Skytech z premierą “Saturday Night” w… piątek. Pokochacie ten kawałek!

8 Lis 2019

Skytech wydał nowy utwór “Saturday Night”, który ukazał się nakładem wytwórni Cyb3pvnk. Mateusz przygotował dla nas niezwykle pozytywny kawałek, który został wzbogacony o teledysk z występu w Warszawie. Co tym razem przygotował dla nas polski producent?

“Saturday Night” z dźwiękami Future House

Po wspólnym utworze z C-Boolem “La La Love”, a także collabem z DNF przy “Open Your Mind”, przyszła pora na solowy utwór Skytecha. Był kawałek skierowany do radia, był mocniejszy projekt z bigroomowym zacięciem, a teraz Polak zaserwował nam radosne, future house’owe brzmienia.

Słuchając “Saturday Night” momentalnie w wyobraźni pojawia się pokaz slajdów ze wspomnieniami z imprez. Tak też został zrealizowany teledysk, który został nakręcony podczas występu Skytecha, w ramach koncertu R3haba w Warszawie. Postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła i zapytałem Skytecha, dlaczego zdecydował się na taką koncepcję wideo.

Uznałem, że wykorzystanie ujęć z Progresji do właśnie tego teledysku, będzie godnym uhonorowaniem tej nocy. To była naprawdę fenomenalna impreza i dziękuję wszystkim obecnym, za to, że pomimo braku głównej gwiazdy bawili się tak dobrze. Tytuł kawałka to pewien hołd dla tego dnia w tygodniu, kiedy to możemy na chwilę porzucić rutynę i problemy dnia codziennego, wrzucić na luz, odpocząć i naładować baterie do dalszego działania” – Skytech aka Mateusz Dziewulski

Zapytałem również Mateusza o genezę jego najnowszego utworu. Okazuje się, że prace nad “Saturday Night” rozpoczęły się już rok temu. Wszystko zaczęło się od R3haba, który wysłał Skytechowi próbkę wokalu.

“Prace nad ‘Saturday Night’ rozpoczęły się około rok temu. Zaczęło się od tego, że R3hab, będąc w trakcie sesji studyjnych w USA z songwriterami, wysłał mi próbkę wokalu z pytaniem, czy nie chciałbym nad nim popracować. Pamiętam, że już podczas pierwszego odsłuchu na telefonie, miałem poczucie w rodzaju ‘wiem dokładnie jak ten numer powinien zagrać w finalnej wersji’. W mojej głowie utwór już był skończony. Od tego momentu próbowałem jak najbardziej zbliżyć to, co miałem w sesji w Abletonie, do tego, co słyszałem uszami wyobraźni. Może dlatego cały proces trwał dość długo” – Skytech aka Mateusz Dziewulski

Dodam również, że w poniedziałek Skytech udostępni swój set z występu w Progresji, gdzie m.in. zagrał właśnie “Saturday Night”.

Skytech – Saturday Night (Official Video)

Skytech nie zwalnia tempa

Mateusz kontynuuje współpracę ze wspomnianym R3habem, jak i jego wytwórnią Cyb3rpvnk. Ich wspólne utwory zyskują miliony odsłon, co ma wpływ na rozwój kariery Skytecha, jak i wzrost popularności całej jego twórczości. Mam nadzieję, że “Saturday Night”, które również ukazało się nakładem Cyb3rpvnk, zyska zasłużony rozgłos.

Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych zapowiedzi i premier Skytecha, to koniecznie obserwujcie jego social media! Przy okazji zapraszam Was do obserwowania playlisty Mateusza na Spotify, która zawiera jego ulubione kawałki.

“Sound of Now by Skytech”: http://bit.ly/SoundOfNow

Skytech | Facebook | Instagram | WWW

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.