Snapchat stworzył idealny sprzęt dla miłośników festiwali!

24 Wrz 2016

Snapchat stworzył idealny sprzęt
Co chwila pojawiają się nowe aplikacje na urządzenia mobilne. Część z nich odnosi globalny sukces i tym samym zaczyna dyktować światowe trendy. Kto by się spodziewał, że apka o nazwie Snapchat, za pomocą której możemy udostępniać zdjęcia stanie się tak popularna? Przecież to już było! Instagram, Facebook, Twitter… A jednak! Czasowe wyświetlanie zdjęć okazało się strzałem w dziesiątkę. Na szczęście tym razem nie chodzi o aplikację, bowiem Snapchat stworzył idealny sprzęt dla miłośników festiwali!

Wychodząc naprzeciw nowym trendom, Snapchat – a właściwie to Snap, bo taka jest nowa nazwa firmy, stworzył okulary Spectacles. Są to okulary z dwiema, szerokokątnymi kamerkami, które wspomagają małe światełka. Z jednej strony są one sygnalizacją nagrywania, a z drugiej doświetlają film. Po naciśnięciu przycisku z boku oprawek, rozpoczyna się nagrywanie 10 sekundowego filmiku. Następnie okulary łączą się z telefonem, z którego możemy wysłać nagranie.

Co ciekawe, Spectacles nagrywają okrągłe wideo. Ma to imitować sposób w jaki widzi ludzkie oko. Dzięki temu oglądając nagranie możemy bez obaw obracać smartfonem, który automatycznie dostosowuje pole widzenia (sprawdź na stronie Spectacles).

Orientacyjna cena, to 130 dolarów. Pierwsze planowane dostępne kolory, to: czarny, niebiesko-zielony oraz koralowy. Spectacles mają być dostępne w sprzedaży jeszcze tej jesieni. Wyobrażacie sobie łatwiejszy sposób na dzielenie się wrażeniami z festiwali EDM?

Przy okazji przypominam o oficjalnymi Snapie Essential Music: essential_music

Oficjalna strona: spectacles.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.