SoundCloud doczeka się wielkiej kopii zapasowej. Ponad 1 000 000 GB muzyki!

20 Lip 2017

soundcloud-logo-news

Internet to miejsce, które wydaje się studnią bez dna, jednak są elementy, bez których ciężko wyobrazić sobie tę strukturę. Dla wielu może to być wyszukiwarka Google, albo chociażby YouTube, jednak dla fanów muzyki takim miejscem jest SoundCloud. Non stop napływają informacje o przyszłości tego serwisu, gdzie najnowsza to wypowiedź właściciela SC, który zapewnił, że platforma przetrwa i ma się dobrze. Prawdopodobnie nie wszyscy mu uwierzyli, bo pewna grupa programistów postanowiła zrobić kopię zapasową SoundCloud.

Z pozoru plan wydaje się prosty, bo co to za problem skopiować dane z serwerów? Szkopuł tkwi w ilości tych danych, których jest przeszło milion gigabajtów! Chodzi tutaj oczywiście o muzykę, która została wrzucona do serwisu przez te wszystkie lata funkcjonowania. The Archive Team, czyli grupa około 150 programistów, postanowiła zabezpieczyć tę przebogatą bibliotekę. Ich lider – Jason Scott, zamieścił na Twitterze wpis, w którym jasno powiedział, że szykują się do backupu danych SoundCloud. Jednocześnie uruchomił zbiórkę pieniędzy, bo orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia, to… od 1,5 do 2 mln. dolarów.

Czy to właśnie to miał na myśli właściciel SoundCloud, gdy mówił o bezpieczeństwie danych portalu? Mam nadzieję, że to tylko plan awaryjny, który – “w razie czego” – umożliwia przeniesienie muzyki na inną, nową platformę.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.