SoundCloud – TOP 10 najczęściej słuchanych artystów

26 Sie 2015

soundcloud-top-10-news

SoundCloud, to najpopularniejsza platforma do promocji muzyki w internecie. Niezależnie od tego czy jesteś producentem czy słuchaczem, prędzej czy później natrafisz na serwis z chmurką jako logo. Można by długo wymieniać obecne gwiazdy EDM, które wypromowały się właśnie na SC. Jednym z najczęściej przytaczanych przykładów jest Kygo, który komponując oryginalną muzykę, odnalazł swoją grupę odbiorców. Aktualnie liczba osób, które śledzą jego poczynania na SoundCloud wynosi ok. 911 000.

Po pewnym czasie platforma ta przyciągnęła uwagę wytwórni muzycznych. Wiele z nich założyło oficjalne profile na których promowana była wydawana przez nie muzyka. Z pozoru prosty i uczciwy układ przeistoczył się w swego rodzaju wojnę pomiędzy labelami i SC. Warunki rozejmu zakładały monetyzację utworów oraz zatrudnienie firmy, która będzie pilnować praw autorskich. Tak też się stało, przez co wiele “pirackich” produkcji (remixów, editów, mashupów) została usunięta z serwisu.

Mimo całego zamieszania SoundCloud nadal pozostał stosunkowo niezależną platformą. Potwierdzeniem tego jest lista dziesięciu najczęściej słuchany artystów. Okazuje się ona być dosyć sporym zaskoczeniem, ponieważ nie jest to typowo komercyjne zestawienie.

Dziesięciu najczęściej słuchanych artystów na Soundcloud:

1. Drake
2. Major Lazer
3. G-Eazy
4. Future
5. Kygo
6. PARTYNEXTDOOR
7. Chris Brown
8. Kid Ink
9. The Weeknd
10. Chance The Rapper

Ciekawie wypada zestawienie wyników SoundCloud i Spotify. Warto również dodać, że SC posiada 250 milionów aktywnych użytkowników, a Spotify zaledwie 80 milionów (miesięcznie).

Dziesięciu najczęściej słuchanych artystów na Spotify:

1. Calvin Harris
2. Chris Brown
3. Drake
4. Ed Sheeran
5. Pitbull
6. Sam Smith
7. David Guetta
8. Wiz Khalifa
9. Nicki Minaj
10. Ellie Goulding

Źródło: Forbes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.