SoundCloud ostatecznie upada? Na to wskazują kolejne informacje!

14 Lip 2017

soundcloud-top-10-news

Z pewnością słyszeliście już o poważnych problemach finansowych jednego z największych graczy na scenie streamingu muzyki. Soundcloud, bo to o tym gigancie mowa, mimo iż nadal jest jednym z popularniejszych miejsc do odkrywania muzyki, to najzwyczajniej w świecie nie radzi sobie chociażby pod naciskami wielkich wytwórni, którym portal wypłaca naprawdę wielkie kwoty z tytułu praw autorskich.

Mimo, iż wspomniałem o popularności portalu, to jednak w przeciągu ostatnich trzech lat, ilość użytkowników drastycznie spadła – ze 175 milionów na ledwie 70 milionów. A więc sytuacja jest jak najbardziej poważna.

Ostatnio informowaliśmy o redukcjach zatrudnienia i zamykaniu części siedzib portalu. Mogło się wydawać, że jest to zwykła redukcja kosztów i jeden z kroków w stronę powrotu do normy. Niestety, jest zupełnie inaczej. Ostatnie informacje mówią jasno – SoundCloud zostało pieniędzy tylko na około 50 dni sprawnego funkcjonowania. Jednak firma podchodzi do tej sytuacji z optymizmem.

Optymizm ten jednak nie udziela się pracownikom przedsiębiorstwa. W internecie pojawiły się wypowiedzi anonimowych pracowników. Według jednego z nich, osoby, które nie zostały zwolnione, same odchodzą z pracy. Inna opinia zaś mówi wprost: “przepuszczano pieniądze, ale one się już skończyły”. Dodatkowo w świat poszła informacja, jakoby osoby mające dopiero rozpocząć pracę w ramach portalu dowiadują się, że współpraca jednak nie będzie możliwa.

To już kolejna informacja z branży na temat fatalnej sytuacji firmy. Niestety, trzeba sobie to powiedzieć wprost – SoundCloud umiera i w zasadzie to niewiele można już z tym pacjentem zrobić. Smutne to, bowiem właśnie na tym portalu wielu z Was poznało wiele dobrej muzyki od nieznanych wykonawców (wielu z nich pojawiało się w moim podcaście Essential Radio). Po ewentualnym zamknięciu portalu rodem z Niemiec, będzie o wiele trudniej pokazać się młodym talentom przed potencjalnymi fanami… Chyba, że powstanie sensowna alternatywa!

Źródło: techcrunch.com

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor