Martin Garrix po raz kolejny padł ofiarą SoundCloud

26 maja 2016

Martin Garrix - SoundCloud
SoundCloud jeszcze kilkanaście miesięcy temu był serwisem, gdzie większość producentów muzycznych bez obaw umieszczało swoje utwory, mash-upy czy też sety. Obecnie, na naszych oczach, strona ta staje się miejscem, w którym producenci muzyczni borykają się z problemami związanymi z prawami autorskimi, czy jak możemy wyczytać z nieoficjalnych doniesień – serwisem, który ma zamiar blokować DJ-skie sety.

Lista producentów, których utwory zniknęły z SoundCloud ciągle się powiększa. Do tego grona, po raz kolejny dołączył Martin Garrix – 3 najlepszy DJ na świecie według rankingu DJ Mag Top 100. Młody Holender miał wcześniej problemy z utworem “Don’t Look Down”, jednak tym razem właściciele strony postanowili nie ograniczać się do jednej piosenki i z soundcloudowego profilu Garrixa zniknęło, aż 7 utworów.

Obecnie, wydania Martina zostały przywrócone, jednak sam 20-latek postanowił powiadomić o tym swoich fanów dodając na Twittera screenshot z informacją o usunięciu piosenek. Samo zdjęcie zniknęło z Twittera.

13238958_565387570290879_2857736193021646342_n

Zaistniała sytuacja może utwierdzić nas w przekonaniu, że SoundCloud będzie powoli tracił zaufanie nie tylko początkujących producentów, ale też topowych artystów, którzy umieszczają na nim większość swoich utworów i zapowiedzi.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor