Spinnin’ Records – Pierwsza umowa z chińskim producentem

19 Lut 2016

carta-spinnin-records-news

Wreszcie mogę dodać jakiś pozytywny wpis o holenderskiej wytwórni – Spinnin’ Records. Po ostatnich aferach związanych z odejściem, aż trzech znanych producentów (Martin Garrix, Julian Jordan, Mike Hawkins), przyszła pora na uzupełnienie szeregów. Okazuje się, że label ten postanowił zainwestować w DJ-a i producenta pochodzącego z Chin.

Wydaje się to dziwne, że dopiero teraz taki gigant, jak Spinnin’ zainteresował się rynkiem azjatyckim. Carta, bo tak brzmi alias tego artysty, pochodzi z Szanghaju. Jest on rezydentem tamtejszego, ekskluzywnego klubu – M18. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeszcze nie wydał pod tym aliasem żadnego utworu, a jego konto na SoundCloud świeci pustkami. Jego pierwsze kawałki mają się pojawić w kwietniu i czerwcu, oczywiście nakładem Spinnin’ Records. Dodatkowo Carta wystąpi podczas trasy Spinnin’ Session Asia oraz na imprezie Spinnin’ organizowanej podczas Winter Music Conference.

Tutaj muszę wyjaśnić, że Carta to nowy alias producenta, który wcześniej tworzył pod nazwą Uforik. Swego czasu wydał on utwór “Hydrogen”, który powstał we współpracy z Lush&Simon. Oprócz tego udostępnił kilka darmowych produkcji oraz bootlegów. Warto również zaznaczyć, że jedną z darmówek była “Hydra”, którą skomponował wspólnie z polskim producentem – Levito.

Trzeba przyznać, że jest to spora inwestycja w jedną osobę. Wygląda na to, że wytwórnia chce wypromować nową gwiazdę, która odniesie międzynarodowy sukces. Myślę, że większość wątpliwość zostanie rozwiana wraz z premierą debiutanckich singli, a póki co pozostaje nam tylko czekać.

DJ Carta (Facebook): https://www.facebook.com/cartaofficial

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.