Spinnin Records wydało 4 razy ten sam utwór? Jak to możliwe?

17 Paź 2016

Spinnin Records wydało 4 razy ten sam utwór
Ileż to razy artyści byli oskarżani o powielanie schematów, sprzedawanie kilka razy tego samego i naciągnie fanów. Trzeba jednak pamiętać, że ten chytry plan zwykle zakłada wydanie utworu w znanej wytwórni lub generalnie – miejscu promocji. W tym momencie jest dwóch winnych tzn. artysta i label. Na Reddicie pojawił się ciekawy temat, gdzie jeden z użytkowników podzielił się rozważaniami, czy Spinnin Records wydało 4 razy ten sam utwór?

W aferę zamieszani są Ralvero i Ummet Ozcan, którzy to wydali w Spinnin’ kilka utworów. Zanim zaczniemy rozważania na temat słuszności takiego postępowania, przesłuchajcie omawiane kawałki.

1. Ummet Ozcan – Lose Control

2. Ummet Ozcan – On The Run

3. Ralvero – Party People 2K15

4. Ralvero – U Got 2 Know

Wiem, że część z Was już się burzy i w głowie przygotowuje argument “Taki mają styl!”. Tylko, że to zwykle odnosi się do jednego producenta, a nawet jeśli to i tak jest to niegodne podziwu. Podobnie jak teledyski z prawie gołymi kobietami i nabijanie tym wyświetleń. W ten sposób sprowadzamy muzykę do roli “czegoś zabijającego ciszę” i jedynie maszynki generującej pieniądze, a nie o to w tym chodzi. W każdym razie, nie wszystkim.

Spinnin Records | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.