Spotify chce kupić SoundCloud. Idealne rozwiązanie?

30 Wrz 2016

Spotify chce kupić SoundCloud
SoundCloud, to jedno z najlepszych źródeł promocji muzyki w internecie. Od pewnego czasu obserwujemy zmiany w tym serwisie, gdzie oprócz systemu chroniącego prawa autorskie, doszła również płatna subskrypcja. Mowa tutaj o SoundCloud GO, gdzie po opłaceniu abonamentu mamy dostęp do największych przebojów. Usługa ta wystartowała w marcu i do tej pory korzysta z niej tylko kilkaset tysięcy użytkowników. Jest to skromna liczba jeśli weźmiemy pod uwagę, że cała baza osób zarejestrowanych w SC ma ponad 175 milionów wpisów. Tutaj z pomocą przychodzi inny gigant, bowiem Spotify chce kupić SoundCloud.

O ile SC ma problemy z opłatami za streaming muzyki, o tyle Spotify jest niekwestionowany liderem z 40 milionami subskrybentów. Dla porównania, Apple Music ma “jedynie” 17 milionów osób opłacających abonament. SoundCloud może za to zaproponować potężną bazę utworów, która przy ostatnim podsumowaniu liczyła 125 milionów utworów! Wychodzi na to, że obie platformy idealnie się uzupełniają.

Myślę, że po sfinalizowaniu koncepcji Spotify + SoundCloud, sytuacja tego drugiego wreszcie by się ustabilizowała. Ciągłe zmiany i problemy nie wpływają pozytywnie na obraz marki. Kolejne informacje na ten temat już niedługo!

Źródło: ft.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.