Spotify przygotuje playlistę dla Twojego zwierzaka. Czego słucha mój pies?

21 Sty 2020

Jedna z najpopularniejszych platform do streamingu muzyki, postanowiła zrealizować niecodzienny pomysł. Spotify postanowiło pomóc w stworzeniu playlisty dla Waszego zwierzaka. Wystarczy, że podacie kilka informacji o swoim pupilu, a system automatycznie stworzy dla niego lub niej, odpowiednią listę utworów. Postanowiłem przetestować tę funkcję i podzielić się z Wami efektami!

Ciekawe czego słucha mój pies…

Uznałem, że najlepiej będzie, gdy po prostu sprawdzę czego słucha mój pies. Pokażę Wam jak wygląda krok po kroku personalizowanie playlisty, a także finalny efekt. Spróbuję też ocenić, czy wynik ma coś wspólnego z temperamentem mojego czworonoga. No to zaczynamy!

  • Krok 1: Wybierz zwierzę

Na samym początku musimy wybrać swoje zwierzątko. Do wyboru są: chomik, ptak, legwan, kot oraz pies. Co prawda, pula jest dosyć ograniczona, ale tak się składa, że mam psa więc nie narzekam.

  • Krok 2: Spokojny czy pełen energii

Zwierzęta, tak jak każdy z nas, mają swój charakter. Spotify pyta nas, czy nasze zwierze jest raczej spokojne, czy jednak pełne energii. Mój pies należy do tych wyjątkowo ruchliwych, ale z racji wieku, nie dałem mu maksymalnej wartości.

  • Krok 3: Skryty czy towarzyski

Kolejne pytanie poniekąd wiąże się z poprzednim, bo zwykle ruchliwe zwierzęta są również towarzyskie. Mój pies lubi się bawić i raczej jest otwarty do ludzi, ale również nie dam maksymalnej wartości.

  • Krok 4: Apatyczny czy ciekawski

Ostatni etap opisywania naszego pupila, to wskazanie czy należy do tych obojętnych na nowe doświadczenia, czy jednak ciekawskich. Uznałem, że przesunę wskaźnik nieco w prawą stronę.

  • Krok 5: Personalizacja playlisty

Skoro podaliśmy tyle informacji o swoim zwierzaku, to wypada przypisać mu playlistę. Możemy dodać zdjęcie oraz podać imię swojego pupila.

Jak wygląda playlista?

Po wypełnieniu informacji, Spotify tworzy playlistę w oparciu o nasz własny gust oraz dane o zwierzaku. Cały proces trwa dosłownie chwilę, a na koniec naszym oczom ukazuje się stosowna grafika.

Sprawdziłem wygenerowaną playlistę, która składa się z 30 utworów i muszę przyznać, że jestem dumny z mojego psiaka. Okazało się, że wspólnie możemy słuchać, m.in. “Rainforest” Tchami, “Bad Habit” DJ Kuba & Neitan, czy też “Something New” Axwell /\ Ingrosso. Fragment listy możecie sprawdzić poniżej.

Czego słucha Twój zwierzak?

Wy również możecie sprawdzić czego słucha Wasz pupil. Cały proces zajmuje dosłownie chwilę i jest to dobra okazja do poznania nowych utworów. Oczywiście wiadomo, że proces generowania playlisty ma niewiele wspólnego z naszym pupilem, ale sama koncepcja jest godna uwagi.

Pets by Spotify: https://pets.byspotify.com

Zobacz również:

Tchami – Rainforest | Confession

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.