Spotify serwuje nam automatycznego DJ-a. Nadchodzą płynne przejścia pomiędzy utworami!

14 Mar 2018

Tak jak w internecie krążą prześmiewcze teksty o “ZippyShare Records”, tak być może już niedługo będziemy posługiwać się zwrotem “DJ Spotify”. Znany serwis streamingowy postanowił rozpocząć testy nowej funkcji, która z pewnością przypadnie do gustu fanom muzyki elektronicznej.

Jeśli irytowały Was wersje extended znanych utworów, które non stop musieliście przewijać na playliście, to wreszcie pojawiło się rozwiązanie tego problemu. Spotify testuje nową funkcję, która sprowadza się mniej więcej do pracy DJ-a. Program automatycznie tworzy płynne przejścia pomiędzy utworami i to dopasowując ich BPM. Jest to kluczowa różnica pomiędzy tym co było dostępne do tej pory, czyli “płynnymi przejściami” na zasadzie przesunięcia crossfade’a.

Wy również możecie sprawdzić tę funkcję. Wystarczy, że sprawdzicie w zaawansowanych ustawieniach i odznaczycie w opcję “płynne przejście pomiędzy utworami”. Następnie włączcie w Spotify podaną niżej playlistę i pamiętajcie, aby mieć zaznaczone “odtwarzanie losowe”. Osobiście sprawdziłem działanie tej funkcji i mam nadzieję, że na testach się nie skończy!

Źródło: musically.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.