Korzystasz ze Spotify? Sprawdź, jaki masz gust muzyczny!

9 Lip 2017

spotify-top-news

Jestem wręcz przekonany, że spora część z Was korzysta ze Spotify. Nie wymagam od Was tego, abyście od razu kupowali dostęp Premium – wszak, jak sama nazwa wskazuje, nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić.

Ale przecież wcale nie trzeba płacić 20 złotych miesięcznie, żeby mieć dostęp do bogatej biblioteki muzycznej. Istnieje bowiem model freemium, dzięki któremu można korzystać ze Spotify, słuchając reklam co kilka utworów.

Każdy użytkownik w miarę korzystania z portalu tworzy swój profil. Dzięki różnym informacjom wyciągniętym z naszej aktywności, algorytmy mogą proponować odpowiednie playlisty czy utwory, które w teorii powinny przypaść nam do gustu. Im częściej ktoś korzysta z tej usługi, tym dokładniejsze i bardziej spersonalizowane są te podpowiedzi.

Jeśli ktoś lubi statystykę i jest ciekaw, jak wygląda w szczegółach jego profil w najpopularniejszym portalu streamingowym, to może skorzystać ze strony spotify.me, gdzie po zalogowaniu się na swoje konto, otrzymuje szereg informacji , jak np. o której porze dnia słucha najczęściej muzyki, jakie są jego ulubione utwory czy wykonawcy, czy też – czym najczęściej dzielą się ludzie w mediach społecznościowych – jakie gatunki muzyczne przeważają w zbiorze utworów, które dana osoba przesłuchała.

Ale to jeszcze nie koniec! Wraz ze statystykami Spotify przygotował dla każdego z użytkowników oddzielną, składającą się z 20 numerów playlistę, która – przynajmniej w zamyśle pomysłodawców – będzie odpowiadać naszym muzycznym gustom.

Jest to z pewnością bardzo ciekawy pomysł, który może pomóc każdemu z osobna odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej muzyki tak naprawdę słucha i jak bardzo jest otwarty na inne gatunki.

Na przykład mój gust do eklektycznych nie należy.

patryk-spotify-min

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor