Produkujesz muzykę? Sprawdź, gdzie najwięcej zarobisz!

21 Wrz 2016

gdzie najwięcej zarobisz
Na rynku pojawiają się coraz to nowsze firmy oferujące streaming muzyki w internecie. Kuszą słuchaczy wygodą użytkowania, niskimi opłatami oraz bogatą biblioteką muzyczną. Artyści są zapewniani o wysokich stawkach za odtworzenia ich twórczości i możliwym rozwinięciu współpracy. W praktyce różnie to bywa, o czym każdy z Was kto zajmuje się produkcją muzyki, z pewnością przekonał się na własnej skórze. W pewnym stopniu pomocny okaże się ranking platform streamingowych i ilości odtworzeń potrzebnych do zarobienia 1$. Sprawdź, gdzie najwięcej zarobisz!

Portal Demo Drop, przygotował zestawienie najpopularniejszych stron do promocji muzyki w internecie. Celem było ukazanie ile średnio potrzeba odtworzeń, aby zarobić 1$. Ranking zawiera takie marki, jak m.in. YouTube, SoundCloud, Tidal czy Apple Music. Nic nie wiemy na temat metodologii ani źródła danych, co momentalnie zostało wytknięte przez internautów. Publikując ranking należy powołać się na źródła, a tutaj tego zabrakło.

demo-drop-streaming-min

Według Demo Drop najmniej lukratywny jest YouTube, a zaraz za nim SoundCloud. Teoretycznie, najwięcej artyści zarabiają na Slacker, Tidal, Google Play, Apple Music i Deezer, z których zarobki są porównywalne. Należy pamiętać, że monetyzacja to skomplikowany proces, na który wpływa wiele czynników, jak np. źródło reklam (kraj, aktualne kampanie, target itd.). Wielu YouTuberów mówiło o tym, że w USA stawki za reklamy są nieporównywalnie większe do polskich warunków. Mimo wszystko, ranking ten można traktować jako wskazówkę, gdzie najwięcej zarobisz, jako artysta.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.