STEMS – Nowy format plików audio dla DJ-ów

16 Wrz 2015

stems 850x420

Szykuje się rewolucja w miksowaniu muzyki! Nowy format plików audio zaprezentowany przez firmę Native Instruments pozwala na nieograniczone możliwości edytowania utworów.

Format STEMS umożliwia zapisywanie czterech różnych ścieżek audio w jednym pliku. Odtwarza się normalnie, jak zwykły plik mp3, lecz jeżeli podejdziemy do tego od strony miksowania zaczyna się magia. Możemy osobno oddzielać na przykład: bas, melodię, wokal czy pianino. Dzięki temu w dużo łatwiejszy i wygodniejszy sposób możemy tworzyć muzykę lub miksować na żywo.

Muzykę w formacie STEMS z pewnością docenią miłośnicy komponowania muzyki w czasie rzeczywistym. Masz ochotę sprawdzić jak brzmi twój ulubiony wokal z innym beatem? Teraz nie będzie z tym większego problemu.

Pliki STEMS są kompatybilne ze wszystkimi odtwarzaczami, które obsługują format mp4. Pierwszym programem do miksowania, który je obsługuje jest Traktor Pro. Pliki audio w formacie STEMS trafiły do sprzedaży w lipcu i można je nabywać w sklepach Beatport, Junodownload, Traxsource, Wasabeat i Whatpeopleplay.

Wszystkiego dowiecie się w dwóch poniższych filmach:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.