Steve Angello, Saturday, Monday – The Ocean ft. Julia Spada (Teledysk)

28 Sty 2016

steve-angello-wild-youth-tracklist-news

Oglądając ostatni set Swedish House Mafii podczas Ultra Music Festival 2013 w Miami, czułem smutek i rozgoryczenie, że ludzie z takim potencjałem kończą współpracę. Nie było wtedy oficjalnych informacji na temat ich przyszłości, więc snuto wiele domysłów. W finale okazało się, że Axwell i Sebastian znów połączyli siły, a Steve rozpoczął solową karierę. Był to ciekawy zwrot akcji, bo chcąc nie chcąc wyszło na to, że Axwell/\Ingrosso “pozbyli się” Angello. Patrząc z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że był to dobry ruch, bo cała trójka wzięła się ostro do pracy. W efekcie dla nas – słuchaczy, jest znacznie więcej muzyki niż gdy działali pod szyldem SHM.

Pomiędzy premierą pierwsze i drugiej części albumu “Wild Youth”, Steve zapowiedział, że do każdego z utworów pojawi się teledysk. Całą płytę nazwał wielką opowieścią, której trzeba dać odpowiednio dużo czasu i przestrzeni. Nie były to puste obietnice, bo faktycznie pojawiają się kolejne teledyski. Podobnie jak muzyka, tak i obraz, nie są sztampowymi produkcjami z taśmy. Każdy film to swego rodzaju przygoda z drugim dnem, które łatwo zrozumieć, gdy znamy historię Steve’a.

“The Ocean” przedstawia życie zawodnika MMA, który na co dzień pracuje jako piekarz, a resztę czasu spędza na treningach i walkach. Pomiędzy tym wszystkim stara się znaleźć czas, aby zająć się córką. Niestety, nie każdą walkę można wygrać, a konsekwencje przegranej są bolesne zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Większość scen była kręcona w miejscowości Malmö w Szwecji i tamtejszym klubie sportowym Rosengård Boxing Club. W główną rolę wcielił się prawdziwy zawodnik MMA – Ilir Latifi, który od 2013 roku jest związany z organizacją UFC. Co ciekawe, w 2014 roku walczył on z polskim zawodnikiem – Janem Błachowiczem i przegrał walkę poprzez techniczny nokaut.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.