Steve Angello został pozwany na kwotę 13 milionów $!

2 Lis 2016

Steve Angello został pozwany za defraudację
Z wielką sławą przychodzą wielkie pieniądze. A już szczególnie duże, gdy można się pochwalić tak okazałym muzycznym dorobkiem, jak Steve Angello. Jako członek Swedis House Mafii, ale i w solowej karierze, odniósł on olbrzymi sukces. Dodatkowo prowadzi on firmę zajmującą się reklamą oraz wytwórnię Size Records. To dużo zobowiązań, jak na jednego człowieka, a do listy dołącza jeszcze jeden problem. Steve Angello został pozwany na kwotę 13 milionów dolarów (116 milionów koron szwedzkich).

Zgodnie z doniesieniami, pozew zawiera takie zarzuty, jak: oszustwa, łamanie umów biznesowych i zbrodnie przeciwko gospodarce nieruchomościami. Jeden z byłych partnerów biznesowych Angello twierdzi, że “te działania były celowe i zamierzone, a pozwany miał świadomość swoich działań na szkodę powoda”. Ponadto uważa, że “Steve tuszował przestępstwa poprzez ciągłe powtarzanie i zniekształcanie informacji”.

Drugi powód pozwu dotyczy współpracowników Angello, którzy twierdzą, że obiecał on im comiesięczną wypłatę oraz 5% udziałów w spółce. Jak łatwo się domyśleć, podobno Steve nie wywiązał się z tej umowy.

Angello wydaje się nie przejmować tym pozwem. Całe zdarzenie skomentował, jako bezpodstawne i pełne kłamstw.

“W pozwie nie ma dowodów, za to jest sporo kłamstw i nadużyć… Nie myślę o tym. Jeśli byłoby to coś poważnego, to wiedziałbym o tym. Ale nie dbam o to. Nie ma dowodów.” – Steve Angello

Podobno Steve złożył kontr-pozew, jednak do poranka 1 listopada, nie wpłynęły żadne dokumenty do sądu w Los Angeles, gdzie ma się odbyć rozprawa. Będziemy Was informować na bieżąco!

Źródło: expressen.se

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.