Steve Aoki przestanie rzucać ciastem w ludzi? Głębokie przemyślenia DJ-a!

29 Lis 2017

steve-aoki-hiszpania-news

Występy znanego amerykańskiego DJ-a i producenta o aliasie Steve Aoki, to jedno wielkie szaleństwo. Lanie szampana ze sceny, pływanie na pontonie noszonym na rękach ludzi, czy słynne rzucanie ciastem w publiczność, to jedne z wielu sposobów na podkręcenie atmosfery koncertu. Jak to zwykle bywa, jedni uwielbiają tego typu rozrywkę, a inni – w tym ja sam – zastanawiają się jaki jest sens przyjęcia na twarz sporej dawki węglowodanów i to w tłumie spoconych ludzi. Dyskusja trwa i jak się okazuje, sprawiła kłopot samemu sprawcy zamieszania.

Nie tak dawno, Aoki świętował 40 urodziny, być może to ta wymowna liczba sprawiła, że DJ podzielił się swoimi przemyśleniami na temat show. Trzeba mu przyznać, że uczciwie podszedł do tematu i tym samym pokazał, że ma świadomość wszelkich za i przeciw.

“Nadal nie znam odpowiedzi, ale zastanawiam się… Czy powinienem przestać rzucać ciastem? Czy to sprawi, że hejterzy przestaną mnie obrażać? Czy w ten sposób przestanę dawać trollom pożywkę? Czasem nawet zastanawiam się czy rzucanie ciastem i pływanie pontonem na rękach ludzi nie oddala mnie od sztuki, jaką jest DJ-ing? Jestem pewien, że wiele osób widzi to w ten sposób, bo rzeczy które robię nie są uważane za normę.” – Steve Aoki

Ciekaw jestem, jaki będzie wynik tych rozważań i czy faktycznie przełożą się one na zaniechanie rzucania ciastem. Zapewne byłby to spory cios dla jego marki, która – bądź co bądź – należy do tej komercyjnej odsłony EDM. Z drugiej strony mógłby zyskać w oczach wiernych fanów muzyki elektronicznej, których irytuje jego ekspresja na scenie. Całość należy traktować z przymrużeniem oka, bo jak powszechnie wiadomo – wszystkich się nie zadowoli!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.