Sunburn Goa 2015 – Rekordowa frekwencja festiwalu

10 Sty 2016

sunburn-goa-2015-rekord-news

Ludzie już dawno temu poznali potęgę muzyki. Potrafi ona wzbudzić skrajne różne emocje, od radości i euforii, do smutku i przygnębienia. Niezależnie od gatunku, muzyka łączy ludzi i pozwala im na wspólne przeżywanie emocji. Niegdyś dominowały małe lokalne imprezy, później przyszła pora na koncerty, a aktualnie największą popularnością cieszą się festiwale. Różnorodność artystów, a tym samym serwowanych dźwięków, przyciąga setki tysięcy fanów. Idealnie to widać na przykładzie topowych festiwali EDM, jak Tomorrowland czy Ultra Music Festival, które co roku gromadzą olbrzymią publiczność.

Do tego zaszczytnego grona możemy również zaliczyć festiwal Sunburn Goa. Zeszłoroczna edycja, która odbyła się pod koniec grudnia, zaliczyła rekordową frekwencję 350 000 gości! Oczywiście taki sukces to zasługa ogromu włożonej pracy i regularnej budowy marki tej imprezy od 2007 roku. Dla porównania wg. Wikipedii, w 2010 Sunburn Goa odwiedziło lekko ponad 86 000 osób. Na uwagę zasługuje projekt sceny, która rozmachem porównywana była do tej z Tomorrowland.

“Scena składała się z 300 ruchomych głów, które odpowiadały za inteligentne oświetlenie. Ponad 230 m2 ekranów LED, ponad 100 zestawów głośników i 200 osób, które to wszystko obsługiwały.”

Nie bez znaczenia są również odczucia gwiazd, które mogły wystąpić w trakcie 4 dni festiwalu. Myślę, że zdjęcie Martina Garrixa najlepiej oddaje klimat tego wydarzenia.

Patrząc na wszystkie statystyki, zadowoloną publiczność i występujących artystów możemy być pewni, że w tym roku impreza będzie jeszcze większa.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.