Sunrise Festival 2016 – Projekt rozwoju imprezy zakłada nową scenę zbudowaną na morzu!

sunrise-festival-2016-plan-rozwoju-news

Sunrise Festival, to największa tego typu impreza w Polsce. Co roku, fani EDM z całego świata, przybywają do Kołobrzegu, aby zobaczyć i usłyszeć na żywo czołowe gwiazdy elektronicznej muzyki. Niegdyś festiwal ten skupiał się wokół muzyki Trance, jednak organizatorzy postanowili iść z duchem czasu i postawili na aktualnie popularne brzmienia Progressive House, Bigroom, Future House i Electro House. Podczas tegorocznej edycji wystąpili, mi.in.: Don Diablo, Tchami, R3hab, Sander van Doorn czy NERVO. Z roku na rok rośnie zainteresowanie Sunrise Festvial. Wysiłek organizatorów przynosi zamierzone efekty, co umożliwia rozwój imprezy i dostarczenie publiczności coraz to nowych atrakcji.

Podczas sesji rady miejskiej miasta Kołobrzeg, wystąpił jeden z organizatorów Sunrise Festival – Krzysztof Bartyzel, który omówił dotychczasowe osiągnięcia festiwalu, oraz przedstawił plan rozwoju imprezy na przyszły rok. Zakłada on rozszerzenie terenu festiwalu o 35 000 m2, dzięki czemu byłoby możliwe zbudowanie m.in. nowej sceny, która znajdowałaby się… na morzu! Dodatkowo, na plaży miałaby powstać strefa aktywnego wypoczynku, która zakłada grę w piłkę plażową i siatkową.

Streszczenie dyskusji na temat przedstawionego projektu rozwoju Sunrsie Festival 2016:

Rozważana była również kwestia przeniesienia festiwalu do Bagicza. Jednak aktualnie, ta miejscowości nie posiada odpowiedniej infrastruktury, która zapewniłaby komfort gościom Sunrise Festival. Głos zabrał radny Ireneusz Zarzycki, który zwrócił uwagę na to, że nie wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu są zadowoleni z tego, że w mieście tym odbywa się tego typu festiwal, ponieważ przeszkadza im hałas jaki generuje impreza. Tym samym zaznaczył, że organizatorzy powinni rozpocząć wieloletnie przygotowania do przeniesienia tego eventu. Głos zabrała również radna Izabela Zielińska, która stanęła w obronie Sunrise Festival i zaznaczyła, że jest to swego rodzaju symbol Kołobrzegu. Dodała, że była uczestnikiem tegorocznej edycji i stwierdziła, że czuła się bezpiecznie, a goście festiwalu kulturalnie się bawili. Tym samym doceniła tę inicjatywę i podsumowała, że miasto Kołobrzeg potrzebuje rozrywki dla młodych ludzi. Kolejno wypowiedział się radny Dariusz Zawadzki, który stwierdził, że docenia rozmach rozwoju projektu, oraz zadał dwa pytania. Pierwsze dotyczyło szacunkowej kwoty dofinansowania jakiej oczekują organizatorzy Sunrise Festival, a drugie z jakimi podmiotami współpracuje firma organizująca to wydarzenie. Krzysztof Bartyzel wyjaśnił, że nie ma współpracy pomiędzy podmiotami promującymi Kołobrzeg, i że jako organizatorzy robią to na własną rękę. Przedstawił również kilka wariantów dofinansowania, z czego omówił podstawowy wysokości 500 tys. zł. Wypowiedział się również zastępca prezydenta miasta – Jacek Woźniak. Zaznaczył on, że lokalny rynek usług turystycznych dostosował do się festiwalu. Stwierdził również, że impreza ta generuje olbrzymie zyski dla miasta nie tylko w trakcie trwania, ale też kilka dni przed, i kilka dni po, samym wydarzeniu. Wiceprzewodniczący rady miasta Bogdan Błaszczyk skomentował, że projekt rozwoju festiwalu jest wspaniały, ale źle zaadresowany. Dodał, że urząd miasta nie jest od tego aby sprzedawać bilety i zarabiać. Oznajmił też, że jeśli miasto miałoby się włączyć w organizację Sunrise Festival, to tylko poprzez dofinansowanie Lokalnej Organizacji Turystycznej. Na koniec stwierdził, że Kołobrzeg nie jest przygotowany do wyzwań przedstawionych przesz Krzysztofa Bartyzela. Głos postanowił zabrać drugi z organizatorów – Roman Łangowski, dodał on, że sukcesem Sunrise Festival jest zmiana opinii wielu ludzi, na temat tego co ten festiwal reprezentuje. Zaznaczył, że nie wyobraża sobie organizacji tego eventu bez współpracy z miastem. Do głosu ponownie doszła radna Izabela Zielińska, która nie zgodziła się z wypowiedzią Bogdana Błaszczyka. Stwierdziła, że Kołobrzeg jest gotowy na organizację tak dużej imprezy. Całą dyskusję zakończyła przewodnicząca rady miasta Wioletta Dymecka, która podsumowała, że wszyscy chcą aby Sunrise Festival został w Kołobrzegu, oraz doceniła inicjatywę organizatorów, którzy zaprosili radnych przed rozpoczęciem festiwalu i zaprezentowali całą infrastrukturę.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z omawianej sesji rady miasta Kołobrzeg.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.