Dimitri Vegas & Like Mike NIE ZAGRALI na Sunrise Festival! Dlaczego?

dimitri-vegas-like-mike-news

Wczoraj rozpoczęła się jubileuszowa, piętnasta edycja Sunrise Festival. Mimo pewnych kontrowersji związanych ze sprzedażą biletów, wszystkie zostały sprzedane, zaś sytuacja załagodzona. Wobec tego nie było już innej opcji – w Kołobrzegu pojawiły się tłumy fanów elektronicznej muzyki, przez cały rok czekających na ten jeden weekend.

Głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu mieli być Dimitri Vegas & Like Mike. No właśnie, mieli. Okazało się jednak, że panowie nie dotarli do Kołobrzegu. Wiele osób pytało nas na naszym fanpage’u oraz na facebookowej grupie, o co tutaj chodzi. Odpowiedź jest jednak dosyć prosta.

Belgijski duet wylądował swoim samolotem na lotnisku w Goleniowie, skąd do Kołobrzegu miał ich zabrać helikopter. Warunki pogodowe (mgła) nie pozwoliły jednak na lot, zaś organizatorzy eventu nie zagwarantowali innego środka transportu, który pozwoliłby wystąpić headlinerom na Sunrise Festival.

Na Insta Story Like Mike’a pojawiło się także krótkie nagranie właśnie z goleniowskiego lotniska:

Lukę po rezydentach Tomorrowlandu należało jakoś załatać, więc po duecie W&W za deckami stawiły się siostry NERVO. Jednak – bądźmy szczerzy – marne to zadośćuczynienie, wszak publika oczekiwała zupełnie czegoś innego. Oprócz tego Miriam i Olivia występują w Kołobrzegu praktycznie rokrocznie (w tym roku miały zagrać po Belgach).

Oficjalnego stanowiska organizatorów na ten moment nie ma, jednak gdy tylko się pojawi, to z pewnością Was o tym poinformujemy.

Na facebookowych grupach, jak i na social mediach Sunrise Festival pojawiła się zmasowana krytyka ze strony uczestników eventu, mówiąc delikatnie, niezadowolonych z powodu zaistniałej sytuacji.

Cóż, na wielu festiwalach mają miejsce różne obsuwy – na przykład Don Diablo podczas Ultra Singapore (co wywołalo potem sporą aferę) czy Eric Prydz wczoraj, podczas Tomorrowlandu (spóźnił się 20 minut, w międzyczasie na scenie pojawił się Afrojack). Jednak – jeśli mam być szczery – organizatorom Sunrise problemy z dotrzymaniem danego w timetable słowa nie zdarzają się pierwszy raz.

 

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor