Sunrise Festival 2020 – Omówienie sceny I AM HARDSTYLE

Poznaliśmy wszystkich reprezentantów muzyki Hardstyle, którzy wystąpią podczas Sunrise Festival 2020. Do Podczela zawita projekt I AM HARDSTYLE, który w sobotę przejmie stery na Silver Stage. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność gościć tę markę w naszym kraju podczas imprezy w Łodzi. Energia buzująca w Atlas Arenie przekonała wszystkich niedowiarków, że polska scena muzyki Hard rośnie w siłę, a także dała motywację do organizowania kolejnych tego typu wydarzeń.

Hardstyle coraz popularniejszy w Polsce

W ciągu ostatnich lat muzyka Hardstyle zdobywa w naszym kraju coraz to większą popularność. Często możemy ujrzeć polską flagę na największych europejskich festiwalach, a w kraju organizowane są kolejne imprezy dla wielbicieli cięższych brzmień. Momentem przełomowym była pierwsza edycja Kings of Hardstyle w 2015 roku. Polacy celująco zdali egzamin pokazując, że na krajowym podwórku znajduje się ogromna liczba oddanych i wiernych fanów brzmień Hard. W następnych latach zorganizowano kolejną edycję KOH, a w przerwach między sezonem festiwalowym, zapraszano coraz to nowych producentów do klubów Energy2000 w Katowicach oraz w Przytkowicach.

Dołącz do wydarzenia i baw się razem z nami: Sunrise Festival 2020 (Podczele)

Punktem kulminacyjnym w przygodzie muzyki Hard w naszym kraju był rok 2019. W trakcie 365 dni odbyły się aż trzy duże wydarzenia: kolejna edycja King of Hardstyle w Energylandii, I Am Hardstyle w Łodzi oraz debiut na Sunrise Festival 2019.

Piątkowa scena Silver na Sunrise Festival 2019 była wielkim sprawdzianem dla muzyki Hardstyle. Był to swego rodzaju test, który sprawdzał zainteresowanie tego typu brzmieniami. Po raz kolejny fani spisali się na medal, pokazując swoje zamiłowanie do cięższych dźwięków. Godnie reprezentowali swoją muzykę, co spowodowało, że temat organizacji przyszłorocznej sceny stał otworem. Udało się! W 2020 roku Hardstyle ponownie zawita do Podczela, a konkretnie będzie to projekt I AM Hardstyle.

Sunrise Festival 2019 – Piątek / Silver Stage

Marka ta zadebiutował w naszym kraju w listopadzie ubiegłego roku, gdy łódzka Atlas Arena ugościła największych producentów muzyki Hard. Odzew fanów po koncercie był wprost nieprawdopodobny – zachwycano się organizacją oraz zaproszonymi gośćmi. Doceniono również dbałość o szczegóły, a sami producenci bardzo chętnie pozowali do zdjęć z fanami. Sety elektryzowały i porywały na parkiet wszystkich zgromadzonych. Wśród zaproszonych artystów znalazł się nasz rodak – Regain, który kończył swoim setem całe wydarzenie. Teraz wiemy, że kolejna edycja odbędzie się pod koniec tego roku.

I AM HARDSTYLE na Sunrise 2020

Zapowiedzią kolejnej edycji projektu w Polsce jest przejęcie sobotniej sceny Silver Stage przez I AM HARDSTYLE podczas Sunrise Festival. Po raz kolejny Podczele pozna energię i moc muzyki Hardstyle. W tym roku zwiększono skład występujących artystów, zapraszając prawdziwe ikony cięższych brzmień.

Sunrise Festival 2020 – Brennan Heart (I AM HARDSTYLE)

Pierwszym zapowiedzianym artystą jest twórca marki IAH, który dobrze zna polską widownię – Brennan Heart. Twórca takich hitów, jak m.in. „Imaginary” oraz „Follow the Light” zawitał wiele razy do Energy2000. Z pewnością jest artystą ikonicznym. Producentem, od którego wielu rozpoczęło przygodę z cięższymi brzmieniami. W ostatnich miesiącach, Fabian skupia się na promowaniu swojego własnego, tematycznego wydarzenia, jednakże napięty grafik nie przeszkadza mu w produkcji coraz to nowych utworów i współpracy z innymi artystami.

Brennan Heart & Jonathan Mendelsohn – Imaginary
Sunrise Festival 2020 – Coone (I AM HARDSTYLE)

Następnym producentem, który pojawi się na festiwalu będzie kolejna ikoniczna postać – Coone. Założyciel wytwórni Dirty Workz i twórca takich hitów, jak „Faye”, „Now or Never” oraz „Dedication”, po raz kolejny wystąpi w Polsce, jednakże pierwszy raz na Pomorzu. Jest członkiem projektu The Elite, który stworzył hymn dla tegorocznej edycji Reverze. Uzupełnieniem tego tworu są producenci należący do tego samego labelu, czyli Hard Driver oraz duet Da Tweekaz. Coone, a w zasadzie Koen Bauweraerts, podobnie jak Brennan Heart jest producentem, od którego rozpoczynała się u niektórych przygoda z muzyką Hardstyle. Jedno jest pewne, jego set rozgrzeje do czerwoności!

ZOBACZ WIĘCEJ

Sunrise Festival 2020 - Ruszyła sprzedaż biletów i pakietów SunCity!

Sunrise Festival 2020 – D-Block & S-te-Fan (I AM HARDSTYLE)

Duet D-Block & S-te-Fan jest tak gorącym towarem w świecie Hardstyle, jak bułki, które można kupić o czwartej rano w piekarni. To, co robią ci artyści na scenie i to jakie produkcje tworzą – jest po prostu niewyobrażalne. Każda kolejna premiera jest lepsza od poprzedniej. Są kolejnym ikonicznym duetem w muzyce elektronicznej, a dla fanów cięższych brzmień – legendami. Można byłoby godzinami opowiadać o tym projekcie w samych superlatywach, a i tak nie powiedziałoby się wszystkiego. Ważnym do odnotowanie faktem, jest informacja, iż są twórcami tegorocznego hymnu na największy festiwal muzyki Hard – Defqon.1.

Jeśli szukasz argumentu, dla którego zdecydowanie warto zajrzeć w piątek na Silver Stage, to właśnie występ popularnych „Dibloków” powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

D-Block & S-te-Fan – Primal Energy (Defqon.1 2020 Anthem)
Sunrise Festival 2020 – Code Black b2b Toneshifterz (I AM HARDSTYLE)

ZOBACZ WIĘCEJ

Sunrise Festival 2020 - Paul Kalkbrenner wystąpi na Red Stage!

2/3 TAC TEAM. Prawdziwa australijska bomba na pomorskiej ziemi. Code Black oraz Toneshifterz wystąpią jako kolejni artyści sobotniej sceny Silver Stage. Wspólnymi siłami sprawdzą wytrzymałość mięśni nóg wszystkich zgromadzonych. Biorąc pod uwagę, to co ci artyści robią podczas występu, to lepiej zabierzcie ze sobą ręczniki i duże ilości wody. Panowie z Australii udowodnili podczas ostatniej edycji IAH w Łodzi, że nie mają litości. Kalorie? Bójcie się!

Przedostatnim producentem, który pojawi się w Podczelu na sobotniej scenie Silver będzie postać, która jest najbardziej tajemnicza ze wszystkich podanych w tym artykule artystów.

Sunrise Festival 2020 – Aftershock (I AM HARDSTYLE)

Aftershock po raz pierwszy pojawił się na ostatniej edycji Hard Bass. Podczas krótkiego seta, trwającego siedem minut (dosłownie!), producent pokazał najnowsze utwory, które finalnie, porwały zgromadzonych fanów i wzbudziły ciekawość całego “hardowego” świata. Pierwszą produkcją, rozpoczynającą nowy rozdział w karierze tajemniczego producenta, był remix „Survivor”, który dopiero w zeszłym miesiącu doczekał się oficjalnego wydania. Utwór jest idealnym przykładem na opisanie muzycznego charakteru artysty. Klimat, mocny styl okraszony wyrazistymi i dopracowanymi kickami, a także wokal LXCPR – taki właśnie jest Pan Aftershock. W przyszłości potwierdzono kolaboracje tajemniczego producenta, z m.in. Wildstylez oraz Atmozfears. Z pewnością wynik wspólnej pracy w studiu po raz kolejny porwie fanów cięższych brzmień. Dokładnie tak samo, jak podczas jego występu na Hard Bass 2019.

Sunrise Festival 2020 – Zatox (I AM HARDSTYLE)

Ostatnim artystą jest wielki nieobecny piątkowej sceny Silver na Sunrise Festiwal 2019 – Zatox. Włoch jest kolejną legendą w świecie muzyki Hardstyle. Jego wizyta podczas debiutu hardów na Sunrise elektryzowała fanów, a niektórzy tylko dla niego chcieli zjechać do Podczela. Niestety, czasem życie pisze najlepsze, a czasem te mniej przyjemne scenariusze i tego sympatycznego artysty Polacy na kołobrzeskiej ziemi nie ujrzeli. W tym roku będzie szansa, aby nadrobić zaległości. Producenta charakteryzuje wyrazisty, włoski styl, a produkcje sprawiają, że na ciałach fanów pojawia się gęsia skórka.

Całość uzupełnia legendarny głos cięższych brzmień, bez którego debiut projektu I AM HARDSTYLE nie mógłby się odbyć. Jedyny w swoim rodzaju MC Villain, będzie swoim głosem rozgrzewał zgromadzonych pod sceną fanów. Swoją energią zaraża wszystkich gości. Motywator w każdym tego słowa znaczeniu.

Magiczna noc z muzyką Hard

Reasumując, warto zastanowić się nad przybyciem pod scenę Silver. Emocje, energia oraz klimat – to z pewnością fani dostrzegą i usłyszą od pierwszych dźwięków wydobywających się z głośników. Zdecydowanie sobotnie wydarzenie będzie preludium do jesiennej edycji I AM HARDSTYLE.

Sunrise Festival 2020 odbędzie się w dniach 24-26 lipca w Podczelu. Będzie to druga edycja festiwalu w zupełnie nowym miejscu, które pozwoliło na ogromny rozwój. Wydarzenie oferuje sześć pełnoprawnych scen, pole namiotowe o różnych standardach oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Bez wątpienia jest to największy w Polsce festiwal poświęcony muzyce elektronicznej, który co roku ściąga do naszego kraju topowe gwiazdy. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja dostarczy nam jeszcze więcej wrażeń!

Sunrise Festival 2020 – line-up sceny Hardstyle

O autorze

Avatar autora
Adrian Cichy editor

Hardstyle - to moje życie. Od ponad 12 lat jestem miłośnikiem, fanatykiem cięższych brzmień. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tej muzyki.