Sunrise Festival 2020 – Oświadczenie organizatorów ws. zakazu imprez masowych

W związku z dzisiejszym wprowadzeniem w Polsce zakazu organizacji imprez masowych, wiele osób zaczęło obawiać się o przyszłość Sunrise Festival. Organizatorzy wydarzenia, firma MDT Production, opublikowała dziś oświadczenie, w którym odniosła się do ogłoszonego zakazu, jak i zagrożenia koronawirusem.

Sunrise Festival o zakazie imprez masowych

W swoim oświadczeniu, organizatorzy Sunrise Festival odnieśli się do wprowadzonego w Polsce zakazu organizacji imprez masowych. MDT Production podkreśla, że jest to słuszna decyzja, która ma na celu zatrzymanie rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19). Podkreślili również, że nie wiadomo na jak długo został wprowadzony ów zakaz, a także zaznaczyli, że przygotowania do organizacji festiwali idą pełną parą.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sunrise Festival 2020 - Omówienie sceny I AM HARDSTYLE

Warto wziąć pod uwagę, że do Sunrise Festival 2020 pozostało jeszcze 4,5 miesiąca. W tym czasie sytuacja może zostać opanowana, czemu z pewnością będzie sprzyjała pogoda, a konkretnie wzrost temperatury. Właśnie dlatego mają sens aktualnie prowadzone działania prewencyjne, których celem jest ograniczenie liczby zachorowań i zapewnienie jak najlepszej opieki zakażonym osobom. Daje to nadzieję na poprawę sytuacji i możliwie jak najszybsze zapanowanie nad zagrożeniem.

Na koniec MDT Production podkreśla, że na dzień dzisiejszy nie ma mowy o odwołaniu Sunrise Festival, a także zapowiedzieli kolejne ogłoszenia gwiazd z line-upu.

“Droga Rodzino Sunrise Festival! Dziś premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zakazie organizacji imprez masowych w całej Polsce. To słuszna decyzja i trzeba ją przyjąć ze zrozumieniem. Trzeba uczynić wszystko, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, by uniknąć takiego chaosu jak na przykład we Włoszech.
Zarządzenie obowiązuje do odwołania, więc nie wiadomo ile potrwa. Nasz festiwal odbywa się pod koniec lipca, czyli za cztery i pół miesiąca. W związku z tym na ten moment nie obawiamy się o odwołanie naszego wydarzenia. Te kilka miesięcy może diametralnie zmienić sytuację, dlatego wierzymy, że wirusa uda się skutecznie zniwelować.
My w dalszym ciągu pracujemy pełną parą i przygotowujemy nasze osiemnaste urodziny. Zakontraktowaliśmy już dziesiątki artystów, szykujemy piękną scenografię, miasteczko Sun City i wiele atrakcji. Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że jak każdego roku spotkamy się na festiwalu wschodzącego słońca.
Mimo to nie bagatelizujemy zagrożenia i jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz administracyjnymi. Zależy nam przede wszystkim na Waszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Podsumowując – na dziś nie ma mowy o odwołaniu Sunrise Festival. Do imprezy pozostało sporo czasu, dlatego działamy zgodnie z planem. Już niebawem przedstawimy Wam kolejne gwiazdy, które wystąpią w Podczelu.

Pozdrawiamy serdecznie,
MDT Production”
Sunrise Festival

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.