Sunrise Festival 2020 podał szczegóły trzech scen. Tego jeszcze nie było!

Zgodnie z zapowiedzią, Sunrise Festival publikuje nowe informacje związane z tegoroczną edycją festiwalu. Organizatorzy budują napięcie opisami poszczególnych scen, które z wyjątkiem ogłoszonej Sun Stage, ponownie zostały nazwane kolorami. Do tej pory poznaliśmy trzy z sześciu konstrukcji, czyli Blue Stage, Silver Stage oraz White Stage. Każdą z nich wypełnią artyści z różnych odmian muzyki elektronicznej, w tym takich, których na Sunrise Festival jeszcze nie było. Jakie niespodzianki ujrzymy na Sunrise Festival 2020?

Blue Stage z Trance i “The History of Sunrise”

Tak jak rok temu, tak i tym razem Blue Stage będzie poświęcona muzyce Trance, ale nie tylko. Powszechnie wiadomo, że w naszym kraju brzmienia te cieszą się ogromną popularnością. Dla wielu osób line-up tej sceny jest powodem do zakupienia biletu i zabawy w Podczelu. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę, Blue Stage zmieni nazwę na “The History of Sunrise”. Wówczas wystąpi tam pierwszy ogłoszony artysta, czyli nie kto inny jak DJ Kris, a także inne gwiazdy, od których “to wszystko się zaczęło”.

“Poznajcie Blue Stage! Podczas tegorocznej edycji Sunrise Festival usłyszycie tam niezwykłe dźwięki i energię płynącą z muzyki trance! Zagrają tu największe gwiazdy gatunku, a spektakl wizualny będzie jedyny w swoim rodzaju.
W niedzielę, czyli ostatniego dnia festiwalu, na tej scenie odbędzie się ‘The History of Sunrise’. Nagrania oraz gwiazdy od których wszystko się zaczęło kilkanaście lat temu wybrzmią na nowo w aranżacjach na 2020 rok. Dzięki nim wielu z Was pokochało nasze wydarzenie! DJ Kris i specjalni goście przeniosą Was w przeszłość i zaprezentują to, z czym historia ma wiele wspólnego – z 18 wschodem słońca. Więcej szczegółów już niebawem!”
– Sunrise Festival

ZOBACZ WIĘCEJ

Jak powstał aftermovie Sunrise Festival 2019? Wywiad z Romanem Majewskim z RMVision

Silver Stage z Hardstyle, Bass House, Dubstep i Drum and Bass

Silver Stage to prawdziwa gratka dla fanów mocniejszych, elektronicznych brzmień. Fani brzmień Hardstyle i Hardcore mogą już rezerwować termin, bo drugiego dnia pojawią się artyści właśnie z tych nurtów. Co ciekawe, scena ma być sygnowana logo znanej marki, gdzie wiele osób zgadywało, że może chodzić o Q-dance.

Celowo rozpocząłem bez zachowania chronologii, bo teraz pora na nowości. Pierwszego dnia sceną zawładną rytmy Bass House, których w takiej ilości, na Sunrise jeszcze nie było. Skład tej sceny, to ekscytująca niewiadoma! Podobnie jak trzeci dzień festiwal, gdy Silver Stage i barierki wokół przejdą prawdziwą próbę przy Dubstepie, Bass Music i Drum and Bass. Wiem, że wielu z Was patrzy z zazdrością na festiwale chociażby z USA, gdzie te mocniejsze dźwięki cieszą się dużą popularnością. Teraz będziecie mogli to przeżyć w Polsce!

“Poznajcie Silver Stage! Ta scena będzie niczym kameleon, bo każdego dnia usłyszycie tam coś zupełnie innego! W piątek 24 lipca scena Silver będzie mekką dla fanów bass-house. Tłuste bity i soczyste bassy zapewne wbiją Was w ziemię.
W sobotę Silver Stage zawładną dźwięki z gatunku hardstyle i hardcore. Najcięższe działa wytoczą największe gwiazdy, które zagrają pod świetnie znaną marką. To będzie wyjątkowe show.
Ostatniego dnia Sunrise Festival scena Silver zmieni się nie do poznania. Po raz pierwszy zaprosimy Was do szalonej zabawy przy połamanych bitach muzyki bass, dubstep i drum’n’bass. Od dawna prosiliście o takie gatunki, dlatego wychodzimy Wam naprzeciw. Jesteśmy pewni, że będziecie zachwyceni! Moc bassu zawładnie Waszymi ciałami.
Z pewnością to będą szalone 3 dni na Silver Stage! Oprócz wspaniałej muzyki nie zabraknie tam oszałamiających efektów wizualnych i pirotechnicznych, o których na pewno długo nie zapomnicie.”
– Sunrise Festival

White Stage z muzyką House i nie tylko!

Dziś poznaliśmy opis trzeciej ze scen, którą jest White Stage. To właśnie na niej usłyszmy szeroko pojęty House, w tym Deep, Progressive, Future, Tropical i Bass. Oznacza to, że artyści z nurtu Bass House zawitają w piątek zarówno na White jak i Silver Stage. W niedzielę, White Stage wypełnią typowo festiwalowe, EDM-owe brzmienia. Ze względu na tak szeroki wachlarz dźwięków, tutaj również line-up będzie pełen niespodzianek.

“Poznajcie White Stage! To prawdziwa gratka dla maniaków szeroko pojętej muzyki house! Tropical, bass, progressive, deep czy future house – to wszystko usłyszycie tam w piątek i sobotę. Scena White przyciągnie Was niespotykanym klimatem, który stworzą topowe gwiazdy.
Niedziela będzie natomiast inna! White Stage zmieni się w festiwalową bombę – pełną energii i potężnych bitów. Ostatni dzień Sunrise Festival upłynie na tej scenie pod znakiem EDM’u i mainstream’u! To będzie idealne zwieńczenie 3 dni szaleństwa.
Potężne nagłośnienie, oszałamiająca scenografia i przepiękna gra świateł – to i o wiele więcej zaoferuje Wam scena White! Nie możecie tego przegapić.”
– Sunrise Festival

ZOBACZ WIĘCEJ

Sunrise Festival 2020 będzie świętował 18 urodziny na sześciu scenach!

Sunrise Festival rośnie w oczach

To dopiero trzy z sześciu scen, a już teraz Sunrise Festival 2020 jawi się jako wydarzenie, na które po prostu trzeba się wybrać. W tym roku doświadczymy jeszcze większej różnorodności, jeśli chodzi o gatunki muzyczne, a przecież dokładnie o to chodzi w dużych festiwalach. Przed nami kolejne informacje o scenach, a także ogłoszenia gwiazd z line-upu. Pierwsze aliasy poznamy jeszcze przed startem sprzedaży biletów, która rusza 1 marca!

Dołącz do wydarzenia i baw się razem z nami: Sunrise Festival 2020 (Podczele)

Sunrise Festival 2020 odbędzie się w dniach 24-26 lipca w Podczelu. Będzie to druga edycja festiwalu w zupełnie nowym miejscu, które pozwoliło na ogromny rozwój. Wydarzenie oferuje sześć pełnoprawnych scen, pole namiotowe o różnych standardach oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Bez wątpienia jest to największy w Polsce festiwal poświęcony muzyce elektronicznej, który co roku ściąga do naszego kraju topowe gwiazdy. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja dostarczy nam jeszcze więcej wrażeń!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.