Sunrise Festival zostanie przeniesiony do Podczela? Rozpoczęto rozmowy!

sunrise-festival-2016-timetable-news

Sunrise Festival od 15 lat odbywa się w Kołobrzegu, gdzie co roku gromadzą się fani muzyki elektronicznej z Polski i nie tylko. Organizacja tak dużej imprezy w mieście ma niewątpliwie swoje minusy, o czym głośno mówią mieszkańcy Kołobrzegu. Dodatkowo, ograniczona przestrzeń uniemożliwia rozwój wydarzenia, które – ze względu na zainteresowanie – ma potencjał stać się czymś znacznie większym. Być może pojawiło się rozwiązanie tej trudnej sytuacji, a jest nim przeniesieni imprezy w innej miejsce.

Jak podaje portal “OK! Kołobrzeg”, organizatorzy Sunrise Festival wystosowali pismo do Urzędu Miasta z propozycją dzierżawy lotniska w Podczelu. To właśnie tam miałyby odbywać się kolejne edycje Sunrise Festival, tym bardziej, że okres dzierżawy dotyczy aż 15 lat! W zamian za pozytywne rozpatrzenie propozycji, organizatorzy SF mają zbudować na miejscu niezbędną infrastrukturę.

Jako, że jest to bardzo wczesny etap rozmów, a całe przedsięwzięcie wymaga olbrzymich nakładów pracy, jest praktycznie niemożliwe, aby przyszłoroczna edycja Sunrise Festival odbyła się w Podczelu. Tym bardziej, że pierwsze spotkanie organizatorów SF z władzami miasta, zaplanowano na styczeń.

Źródło: okkolobrzeg.pl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.