Swedish House Mafia powróci na Ultra Music Festival 2018. To już prawie pewne!

Pierwszy dzień Ultra Music Festival za nami! Podczas livestreamów, zarówno tego głównego, jak i dwóch pod marką Resistance, działo się naprawdę sporo. Wszystko to za sprawą miedzy innymi potężnej ilości gości, których zaprosili producenci na swoje występy. Podczas seta Steve’a Aokiego mówiło się nawet, że producent postanowił zabawić się w Tiesto, który znany jest z zapraszania wielu gości na swój występ. Jednak wśród tego szału, który trwał do godziny 5 rano, przewijał się tu i ówdzie jeden z najgłośniejszych w ostatnich dniach tematów odnośnie Ultra Music Festival. Chodzi tu, rzecz jasna, o wielki powrót Swedish House Mafii.

W ciągu ostatnich kilku dni pojawił się na naszych łamach szereg informacji dotyczących tego zagadnienia. Jednak, jeśli ktoś myślał, że to będzie koniec, to zdecydowanie jest w grubym błędzie – temat, omawiany dosłownie przez wszystkich zaangażowanych w Ultra Music Festival, znów ruszył z kopyta. I znów za wszystkim stoi Spotify, ale nie tylko!

Na największym portalu streamingowym, już kilka dni temu sprawa zrobiła się głośna, za sprawą playlisty “mint”. W kolejnych playlistach z muzyką elektroniczną, także zaczęły się pojawiać utwory SHM. Jednak nie to jest najbardziej zaskakujące.

Spotify utworzyło playlistę “This Is Swedish House Mafia”, na modłę innych playlist dedykowanych konkretnemu wykonawcy. Jak w przypadku wielu innych popularnych artystów czy producentów, tak i tutaj w skład playlisty została włączona cała dostępna na portalu dyskografia projektu. Spotify nie ma w zwyczaju tworzenia na bieżąco playlist dla nieistniejących już aliasów, dlatego ten ruch jest bardzo znamienny, szczególnie w sytuacji, gdy głośno jest o potencjalnym powrocie Szwedów.

Jednak to jeszcze nie koniec! Jedna z wiodących playlist z elektroniczną muzyką taneczną o nazwie “bpm”, na okładce umieściła doskonale kojarzony ze szwedzkim trio motyw trzech kropek…

…który pojawił się także na głównej scenie Ultra Music Festival 2018. A przynajmniej tak sugeruje filmik, wrzucony na YouTube przez jedną z osób, która była na miejscu.

Ale to nadal nie koniec – niemiecki DJ Mag, powołując się na źródła bliskie Swedish House Mafii, podaje, że powrót legendarnej już formacji jest pewny.

“Zgodnie z informacją od naszego zespołu z niemieckiego oddziału DJ Mag, który jest w bliskim kręgu Swedish House Mafii, trójka powróci w niedzielę – i zagra 60-minutowy set na Ultra Music Festival w Bayfront Park w Miami” – DJ Mag Niemcy

Jak będzie naprawdę? Dowiemy się już wkrótce. Atmosfera robi się coraz gęstsza, wszak wielkie rozwiązanie zagadki jest bardzo blisko. Wobec tego wszystkiego warto śledzić to, co dzieje się na streamie wraz z innymi fanami muzyki elektronicznej – wystarczy zajrzeć na nasz czat – wczoraj w szczytowym momencie było nas ponad 140 osób!

Źródło: DJ Mag

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor