Swedish House Mafia – Profil SoundCloud “ożył” po 2 latach

3 Sie 2015

swedish-house-mafia-bbc-radio-1-news

“One”, “Miami 2 Ibiza” czy “Save The World”, to tylko kilka z niezapomnianych produkcji jednego z najbardziej znanego, muzycznego trio o nazwie Swedish House Mafia. Axwell, Sebastian Ingrosso i Steve Angello w 2010 roku oficjalnie połączyli siły i zaczęli występować pod szyldem SHM. Zejście się tych trzech, niezwykle utalentowanych producentów, zaowocowało wieloma utworami, które do dziś wywołują ciarki na całym ciele. W 2013 roku podczas Ultra Music Festival, miał miejsce ostatni występ SHM. Axwell i Ingrosso ruszyli w swoją stronę, a Angello w swoją. Każdy kto widział ten występ, przyzna mi rację, że było to jednocześnie wspaniałe, ale i smutne przeżycie. Z jednej strony usłyszeliśmy pełnego emocji seta, ale z drugiej mieliśmy świadomość, że to już ostatni raz.

W ramach świętowania 20-sto lecia BBC Radio 1, Pete Tong postanowił przypomnieć kilka legendarnych Essential Mix-ów. Jednym z nich był debiutancki set Swedish House Mafia w klubie Amnesia, na Ibizie. Momentalnie odżył temat powrotu SHM. Prawda jest taka, że z logicznego punktu widzenia jest to bez sensu. Axwell /\ Ingrosso świetnie sobie radzą, wykreowali swój styl i pracują nad własną marką. Steve Angello z sukcesem prowadzi wytwórnię Size Records, a na dodatek ma w – całkiem nie tak odległych – planach wydać album. Teoretycznie mogliby potraktować SHM jako poboczny projekt, ale czy to ma teraz sens? Nie wydaje mi się.

Z jakiegoś powodu na profilu Swedish House Mafia, pojawił się fragment w/w audycji. Pozostaje Nam delektować się występem SHM z 2007 roku. Ponad dwie godziny wspaniałej muzyki w klimatach rodem z Ibizy.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.