Ten Walls ft. Alex Radford – Shining

2 Gru 2015

ten-walls-facebook-gay-news-3

7 miesięcy musieliśmy czekać na nowy utwór litewskiego producenta kryjącego się pod pseudonimem Ten Walls. Ostatnim razem było głośno o nim za sprawą afery związanej z facebookowymi wpisami, które w krytyczny sposób odnosiły się do środowisk LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Tego typu zachowanie skazało go na branżowy ostracyzm. Dziś jednak, na jego koncie na portalu YouTube, pojawiła się zapowiedź jego utworu o nazwie “Shining”.

Kulisy powstania tej produkcji są niezwykle istotne, bowiem wokalu w tym kawałku użyczył Alex Radford. Nie byłoby w tej postaci nic szczególnego, gdyby nie to, iż ów wokalista jest transseksualistą. Co więcej, 3 lata temu, jako Athena Radford, zaśpiewał w utworze właśnie Ten Walls’a (wtedy ów producent produkował jako Mario Basanov) pod tytułem “Like A Child”.

Dodatkowo, utwór premierowo na swoim Soundcloudzie zamieściła organizacja LGL, czyli litewskie stowarzyszenie zajmujące się prawami osób LGBT. Jest to tym bardziej zaskakujące, zważywszy na to, że nadal przez wielu producentów i fanów EDM, Marijus Adomaitis (bo tak się naprawdę nazywa Ten Walls) jest uważany za homofoba.

Jeśli nadal macie uprzedzenia co do tego producenta, to być może postawa organizacji, która – przynajmniej teoretycznie – tym bardziej nie chciałaby mieć nic wspólnego z ludźmi takimi jak Ten Walls, skłoni Was do ponownego przemyślenia sprawy. Niezależnie od poglądów, warto sprawdzić najnowszy kawałek Litwina.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor

Zobacz również

Brak wpisów.