Ten Walls usuwany z festiwali za antygejowski wpis

9 Cze 2015

ten-walls-facebook-gay-news-3

Ten Walls, czyli litewski producent muzyczny, który zasłynął Deep House-owym hitem “Walking With Elephants” ponosi olbrzymie konsekwencje swoich wpisów na Facebooku. Już teraz wiadomo, że został usunięty z line-upów takich imprez jak Creamfields Festival, PITCH, SÓNAR, Urban Art Forms. Równiez organizatorzy HARD Summer Music Festival rozważają usunięcie go z eventu. Jakby tego było mało Coda Music Agency zrezygnowała ze współpracy z artystą i tak samo postąpił label Phonica Records odwołując zamówienie na jego nowy album “Sparta”. Wszystko za sprawą wpisu na Facebooku dotyczącego gejów.

“Pamiętam jak produkowałem muzykę z jednym z litewskich muzyków, który próbował wmówić mi, że nie muszę być tak konserwatywny i nietolerancyjny wobec gejów. Kiedy zapytałem go ‘co byś zrobił gdybyś zorientował się, że tyłek twojego 16-sto letniego syna jest rozrywany przez jego chłopaka’ odpowiedział milczeniem.” – Ten Walls

To nie był koniec kontrowersyjnych poglądów Ten Walls. Następnie dodał, że społeczność LGBT jest “innej rasy” i porównał homoseksualizm do pedofilii.

“Kiedyś w Irlandii widziałem kościół udekorowany setkami dziecięcych bucików. Jak się okazało dotyczyło to księdza, który przez wiele lat bezkarnie gwałcił dzieci. Niestety teraz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ludzie pochodzący z innej rasy nadal to robią, wszyscy o tym wiedzą, i nikt z tym nic nie robi.” – Ten Walls

Świat muzyki elektronicznej słynie ze swojej tolerancji. Doskonale widać to na festiwalach, gdzie wspólnie bawią się ludzie różnych wierzeń, kolorów skóry, poglądów politycznych jak i również orientacji seksualnych. Publiczne wypowiadanie się na tak drażliwy temat jest totalną PR-ową wpadką z której ciężko będzie mu się podnieść. Wiele osób wróży mu nawet koniec kariery co patrząc na to teraz faktycznie może mieć miejsce.

Aktualizacja:

Sprawa stała się na tyle głośna, że głos zabrał prezydent Litwy, Dalia Grybauskaitė. Potępił on zachowanie Ten Walls i oświadczył, że należy prowadzić dialog i znaleźć porozumienie. Uważa również, że im szybciej Litwa stanie się bardziej tolerancyjna tym lepiej.

“Wierzę, że ten incydent przysłuży się naszemu państwu, że staniemy się coraz bardziej otwarci na dyskusję na temat naszych ograniczeń i tolerancji wobec innych osób. Również jeśli chodzi o homofobię. Wierzę, że dyskusja jest najlepszym rozwiązaniem, potrzebujemy jej jak najwięcej. Im szybciej Litwa stanie bardziej otwarta i bardziej tolerancyjna tym lepiej.” – Prezydent Litwy, Dalia Grybauskaitė

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.