The Best Of 2015 – Progressive House

31 Gru 2015

the-best-of-progressive-house-2015-essential-music-1

Rok 2015 powoli dobiega końca. Nie wiadomo kiedy, zastała nas końcówka grudnia. Okres ten skłania do przemyśleń i rozpoczyna wszelkiego rodzaju podsumowania. Ze strony Essential Music możecie liczyć na serię podcastów „The Best Of 2015″, w której zaprezentuję Wam – wyselekcjonowane przez redakcję – najlepsze kawałki mijającego roku, i to aż z ośmiu gatunków muzycznych. Każdy epizod będzie zawierał 10 utworów, które odniosły w tym roku znaczący sukces, i które warto wyróżnić. Więcej informacji na temat zasad wyboru piosenek znajdziecie TUTAJ.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Na moment przed sylwestrową imprezą prezentuję Wam ostatnie, ale jakże wyjątkowe TOP 10. Progressive House potrafi poruszyć nie tylko ciało, ale i duszę. Wybranie tych kilku utworów spośród tak wielu udanych produkcji było niezwykle trudne. Musieliśmy zachować skrajny kompromis, docenić artystów za ogół pracy, ale też nie zapomnieć o pewnych “must have”. W ciągu tych kilkudziesięciu minut usłyszycie śmietankę gwiazd elektronicznej muzyki. Jest różnorodnie, ale jakże przyjemnie. Alesso, Steve Angello, Arty i wielu, wielu innych. Czy muszę coś więcej dodawać? Zaczynamy!

P.S W ramach wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości odnośnie nazewnictwa. Kiedyś Progressive House oznaczał totalnie spokojne i melodyjne utwory. Teraz utarło się, że są to bardziej dynamiczne produkcje. Jedni nazywają to Progressive House, a inni Progressive Bigroom. Tutaj skupiliśmy się na tej imprezowej odsłonie.

Essential Music – The Best Of 2015 – Progressive House by Essentialmusictv on Mixcloud

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor