The Chainsmokers pracują nad utworem z Coldplay!

16 Wrz 2016

thechainsmokersxcoldplaycollab

Chyba każdy z nas słyszał takie hity jak “Clocks”, “Yellow” czy “Paradise” autorstwa znanego i cenionego na całym świecie brytyjskiego zespołu Coldplay. Chris Martin i spółka mają na swoim koncie całą masę albumów i całą masę nagród muzycznych. Praktycznie każdy utwór spod ich ręki w błyskawicznym tempie staje się radiowym przebojem. Panowie mieli już w przeszłości do czynienia z EDM-em, głównie za sprawą albumu Ghost Stories wydanego w 2014 roku. Znajdujące się na nim utwory wyprodukowali m.in. takie gwiazdy jak: Avicii czy Madeon. Tym razem Coldplay po raz kolejny postanowili połączyć siły z producentami muzyki elektronicznej.

Do sieci trafiły filmiki ukazujące zespół z Chrisem Martinem na czele oraz amerykański duet The Chainsmokers w jednym studiu. Można po tym wywnioskować, że pracują oni nad wspólnym utworem.

Jestem ciekaw wielu rzeczy na ten temat, jednak najbardziej interesuje mnie, czy Andrew i Alex dołożą do końcowej kompozycji swoich charakterystycznych, elektronicznych brzmień czy raczej wydadzą, utwór bardziej podchodzący pod popowe brzmienia, tak jak było w przypadku wydanego ostatnio numeru “Closer”.

Jeśli pierwsza z opcji dojdzie do skutku, to połączenie EDM-u oraz brzmień zespołu Coldplay może brzmieć bardzo ciekawie. Jedno jest pewne już teraz – możemy spodziewać się po tej współpracy ogromnego, mainstreamowego sukcesu.


O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor