The Chainsmokers znów biją rekordy na listach przebojów!

7 Mar 2017

the-chainsmokers

Kariera duetu The Chainsmokers w ostatnim roku rozwinęła się w zawrotnym tempie. Wystarczyło kilka komercyjnych singli, żeby ta formacja zapisała się w świadomości fanów muzyki popularnej. Liczby nie kłamią – ich singiel “Closer” był najdłużej utrzymującym się w ubiegłym roku utworem na szczycie listy Billboard Hot 100, czyli najważniejszego zestawienia przebojów w USA.

Oprócz tego, ich ostatni singiel pod tytułem “Something Just Like This”, który powstał we współpracy z zespołem Coldplay, pobił rekord ilości wyświetleń lyric video podczas pierwszych 24 godzin od opublikowania materiału na portalu YouTube, który to rekord dotychczas dzierżył Justin Bieber z utworem “What Do You Mean?”. Poprzednie 8,2 milionów zostało zastąpione przez ponad 9 milionów.

Abstrahując od faktycznej wartości tego tracka (mi osobiście nie przypadł on do gustu – komercyjny do bólu), to liczba ta robi wrażenie bezapelacyjnie, zważywszy na to, że materiał nie był w ogóle promowany przed premierą – został bowiem zaprezentowany po raz pierwszy na żywo, bez żadnej zapowiedzi, podczas gali BRIT Awards, i tuż potem oficjalnie wydany na całym świecie.

Tym razem jednak panowie pobili kolejny istotny rekord dotyczący amerykańskiego rankingu najpopularniejszych utworów – Andrew i Alex są teraz w elitarnym gronie wykonawców, mających 3 utwory w Top10 jednego zestawienia Billboard Hot 100. Przed nimi dokonało tego 13 podmiotów, a jeśli liczyć tylko duety i grupy, zostaje tylko dwójka, i to nie byle jaka – The Beatles i Bee Gees. Nie bez kozery wspomniałem powyżej o elitarności tego grona.

W najnowszym zestawieniu najlepiej sprzedających i słuchających się utworów w Stanach Zjednoczonych, utwór “Something Just Like This” znajduje się na miejscu 5. (po wzroście aż o 51 pozycji), kawałek “Paris” znalazł się na miejscu 7. (po spadku o jedną pozycję), a na dokładkę, na miejscu 10., po spadku o 5 pozycji, znajdziemy singiel “Closer”, o którym już wcześniej wspomniałem.

Doceniamy, jednocześnie z perspektywy polskiego rynku muzycznego zastanawiając się, co jest takiego w utworach duetu The Chainsmokers, że uzyskują tak wielką popularność.

 

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor