The Chainsmokers – Jak zrobić drop z “Roses”?

13 Mar 2016

the-chainsmokers-roses-tutorial-news

Rok 2012, dwójka przyjaciół postanawia zostać producentami muzycznymi i DJ-ami. Nie, nie opowiadam tutaj o historii z teledysku CVNT5. Mowa o duecie The Chainsmokers, czyli twórcach niezwykle popularnego utworu o nazwie “#Selfie”. Zapewne mieli trochę szczęścia, jednak niezależnie od przyczyn kawałek ten stał się tzw. viralem. Aktualnie ma grubo ponad 414 milionów odtworzeń na YouTube. Taka liczba mówi sama za siebie. Panowie nie są gwiazdami jednego hitu, gdyż wydany w 2015 roku singiel “Roses” odnotował 6 pozycję w amerykańskich rozgłośniach.

Wydaje się, że pewne rzeczy powinno się zatrzymać dla siebie i nie zdradzać tajników swojego fachu. Inne podejście reprezentuje Drew Taggart, czyli 1/2 The Chainsmokers. Postanowił on podzielić się swoją wiedzą i tym samym rozpoczął serię filmików, w których będzie tłumaczył proces powstawania swoich utworów. Jako pierwszy został wybrany kawałek “Roses”. W trakcie 8 minut możemy obserwować proces powstawania charakterystycznej melodii w dropie, a dodatkowo posłuchać komentarza twórcy. Może nie jest to najbardziej zaawansowany poradnik w sieci, jednak zawsze warto poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowe techniki produkcji. Kolejne tutoriale już niedługo!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.