The Chainsmokers popełnili plagiat przy tworzeniu “Closer”?

27 Wrz 2016

The Chainsmokers popełnili plagiat
Jeśli śledziliście w tym roku relacje z festiwali EDM, to z pewnością kojarzycie utwór “Closer” autorstwa The Chainsmokers. Kawałek ten przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu w notowaniu Billboard Hot 100, a na YouTube ma grubo ponad 300 milionów wyświetleń. Pojawiły się jednak pewne przesłanki, które wskazują na to, że The Chainsmokers popełnili plagiat przy tworzeniu tego kawałka.

Inspiracja czy plagiat?

Oficjalnie artyści wspominali o inspiracji hitem z 2004 roku o nazwie “I Miss You” autorstwa Blink-182. O ile tutaj dosyć ciężko jest wyłapać podobieństwo, o tyle w przypadku utworu “679” Fetty Wrap jest znacznie łatwiej.

Obie melodie są do siebie niezwykle podobne. Jedyna różnica to klucz w jakim zostały nagrane. “Closer” to A-flat major, a “679” D Major. Filmik, który możecie obejrzeć poniżej, dobitnie ukazuje wspólne cechy obu produkcji. Inspiracja czy plagiat? Tutaj jak zawsze granice nie są jednoznaczne.

The Chainsmokers | Facebook | Twitter | SoundCloud

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.