The Chainsmokers zażartowali z jedzenia psów przez Chińczyków. Fala krytycznych komentarzy!

12 Wrz 2017

the_chainsmokers_in_tv

Dawno nie było afery związanej z gwiazdami EDM… Deadmau5 jest dziwnie spokojny i nie trolluje, ale za to pojawiła się kontrowersyjna wypowiedź The Chainsmokers. Duet udzielał wywiadu, który był częścią materiału promującego Ultra China. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby dziennikarz nie zapytał Alexa o to, czy ruszając w trasę koncertową zabiera ze sobą swojego psa. Ten odpowiedział w żartobliwy, ale jednocześnie urażający Azjatów sposób.

the-chainsmokers the-chainsmokers-2 the-chainsmokers-3 the-chainsmokers-4 the-chainsmokers-5 the-chainsmokers-6

Oczywiście chodzi tu o nawiązanie do stereotypu, że “Azjaci zjedzą wszystko, nawet psa”. Fragment wywiadu był udostępniony na Twitterze duetu, jednak szybko został usunięty. Fani postanowili skrytykować zachowanie dwójki Amerykanów, a niektórzy nazwali żart “rasistowskim”.

thech-tt

“The Chainsmokers opowiedzieli rasistowski żart o Chińczykach jedzących psy… Będąc w Chinach. Czemu nie jestem zaskoczona.”

Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że artyści musieli zareagować i odpowiedzieć na zarzuty. Z samego “żartu” ciężko było się wytłumaczyć, więc postanowili to przeobrazić w pozytywny gest wspomagający kampanię przeciwko zabijaniu psów.

“Wy wywiadzie wyraziłem swoje obawy o zabranie ze sobą mojego psa, Cheddara, do Chin, bo czytałem artykuły na temat zarzynaniu psów w konkretnych prowincjach. Publikując film, naszym celem było ukazanie jak bardzo kochamy Chiny i pochodzących stamtąd fanów. Nigdy byśmy celowo nie obrazili fanów, a jeśli to zrobiliśmy to przepraszamy. Każdy kto chce walkę z zarzynaniem psów niech zajrzy na stopyulinforever.org” – The Chainsmokers

Jakby nie patrzeć jest to wizerunkowa wpadka, która będzie się ciągnęła za The Chainsmokers. Jeden głupi żart, a tyle zamieszania…

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.