Tiesto został ogłoszony najczęściej podróżującym DJ-em na świecie!

27 Lut 2017

tiesto
Zawód DJ’a to ciągłe podróże, a tym samym życie na walizkach. Dla nich to nie problem zagrać seta w kilku państwach jednego dnia. Nie dziwi więc fakt, że przemierzają najwięcej kilometrów wśród innych muzyków grających inne gatunki.

Według badań sporządzonych przez TravelBird, to Tiesto i Paul van Dyk pokonali największy dystans. Tym samym wyprzedzili miedzy innymi takie sławne zespoły, jak Metallica czy The Rolling Stones. Co ciekawe, ikony muzyki Trance zaczynali podróżować odpowiednio od 1994 roku i 1990, czyli zdecydowanie później niż wspomniane wcześniej rockowe bandy. W ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost popularności muzyki elektronicznej, co zapewne miało wpływ na ostateczne wyniki.

Zwycięzca tego rankingu przebył ponad 1 500 000 mil co daje 2 414 016 km. Ta odległość pozwoliłaby przebyć drogę z Ziemi na Księżyc ponad sześciokrotnie. To niesamowite osiągnięcie! Paul van Dyk zajmujący drugą lokatę przebył ponad 1 440 000 mil więc nieco mniej od Tijsa. Końcowy rezultat byłby lepszy, jednak z powodu urazu, którego nabawił się w styczniu zeszłego roku podczas ASOT kiedy niefortunnie spadł ze sceny, musiał przerwać swoje występy na okres 7 miesięcy.

Najciekawszy jest fakt, że są to jedyni przedstawiciele muzyki EDM w tym zestawieniu! Pełny ranking możecie znaleźć tutaj: https://travelbird.nl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.