Tiesto odwołał występ z powodu zagrożenia bezpieczeństwa

7 Lis 2016

Tiesto odwołał występ
4 listopada w Peru odbyła się jubileuszowa, 10-ta edycja festiwalu Creamfields. Line-up zawierał największe gwiazdy EDM, w tym Blasterjaxx, Sam Feldt, KSHMR, Oliver Heldens i wielu innych. Często zdarza się, że warunki pogodowe, albo zły stan zdrowia nie pozwalają na występ DJ-owi. Jednak tym razem mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. Tiesto odwołał występ z powodu zagrożenia bezpieczeństwa.

“Z powodu zagrożenia na backstage’u, zanim mogłem wystąpić, niespodziewanie musiałem opuścić w nocy festiwal. Minęło kilka lat od kiedy byłem w Peru i naprawdę zależało mi na tym, aby zagrać tam dla moich fanów. Jest zawiedziony całą sytuacją… Mam nadzieję, że niedługo powrócę.” – Tiesto

Z oficjalnego profilu Creamfields dowiadujemy się, że pewna grupa ludzi chciała przeskoczyć ogrodzenie na zapleczu jednej ze scen. Ochrona zdołała ich zatrzymać, jednak rozwścieczyło to ich do tego stopnia, że postanowili rzucać w ochroniarzy różnymi przedmiotami. Zespół Tiesto uznał, że sytuacja jest zbyt niebezpieczna, aby mógł on wystąpić na scenie i postanowili się ewakuować.

W międzyczasie, publika poczuła irytację i postanowiła ją wyrazić rzucają w scenę szklanymi butelkami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z uczestników.

Tiesto | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.