Tiesto przedstawił swoją interpretację terminu EDM

29 Gru 2015

tiesto

Indie stają się niezwykle istotnym miejscem dla rozwoju EDM. To właśnie w tym kraju swoje trasy koncertowe organizowały takie gwiazdy, jak Skrillex czy Hardwell wraz z jego fundacją. Kraj ten posiada również własny festiwal Sunburn, który organizowany jest co roku w mieście Goa i nie odstaje line-upem od topowych imprez pokroju Tomorrowland czy Electric Daisy Carnival. Aktualnie trwa kolejna edycja tej imprezy.

Z tej okazji, indyjski magazyn “Deccan Herald” przeprowadził bardzo interesujący wywiad z Tiesto. Holenderski producent przyznał, że Indie stają coraz bardziej istotne w rozwoju EDM.

“Indie stają się ważnym miejsce jeśli chodzi o muzykę taneczną. To bardzo ekscytujące. Przyjemnie jest obserwować, jak scena EDM staje się coraz silniejsza, i to na całym świecie. To pokazuje, jak potężna jest ta muzyka!” – Tiesto

Ciekawsza jest jednak druga część wywiadu, gdzie Tiesto opowiedział o swojej interpretacji terminu EDM i muzycznych hipsterach.

“EDM był terminem opisującym całą muzykę taneczną, a teraz oznacza zbiór muzyki, której nie powinno się grać. To tak samo jak z Trance. Stał się popularny, więc ludzie skupili się na Deep House. Wkrótce i to się znudzi. Nie ma dobrego wyjścia. Chciałbym abyśmy pozostali przy nazwie EDM. Serio, wreszcie znaleźliśmy słowo, które zbiera wszystko w jedną całość, tak jak Jazz. Ale niestety, niektórzy muszą być hipsterami.” – Tiesto

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor