Tom Swoon – Lekcja produkcji w FL Studio

4 Mar 2016

tom-swoon-dancefair-news

W czasach, gdy każdy może nabyć dowolny program do produkcji muzyki, rynek zalewają kolejni producenci. Można to zaobserwować chociażby na SoundCloud, gdzie co chwila publikowane są nowe utwory, które zostały stworzone przez zupełnie nieznanych artystów. Ich możliwości i umiejętności możecie usłyszeć w audycji Essential Radio, gdzie zajmujemy się tylko darmowymi kawałkami. Teraz jednak rodzi się pytanie, w jaki sposób odróżnić wartych uwagi producentów, od tych którzy muszą jeszcze popracować? Oczywiście po efektach ich samodzielnej pracy. To samo tyczy się znanych twórców elektronicznych brzmień, gdzie nie raz padały zarzuty o ghost producing, a niektórzy nawet się do niego przyznali.

My jednak nie mamy się czego wstydzić, bo nasz czołowy przedstawiciel w świecie EDM, bez wątpienia sam produkuje swoje utwory. Tom Swoon, bo o nim mowa, jest głównym bohaterem filmu, który ukazał się na oficjalnym kanale firmy Image-Line, twórców znanego FL Studio. Całość została nagrana podczas Dancefair, corocznego wydarzenia , które odbywa się w Jaarbeurs Utrecht w Holandii. Dorian postanowił opowiedzieć o procesie produkcji swojego utworu o nazwie “Here I Stand”. Całość trwa 28 minut, jednak pełna jest wartościowych informacji. Pod filmem na YouTube znajdziecie podział na konkretne sekcje oraz pytania z publiczności. Nic tylko oglądać!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.