Tom Swoon numerem 1 w serwisie Beatport!

23 Kwi 2017

tom-swoon-dancefair-news
Tom Swoon to prawdopodobnie najpopularniejszy polski producent na światowej scenie EDM. Cieszy się niesłabnącym uznaniem, od Las Vegas, aż po Tokio. Zdobywca 56 miejsca w DJ Mag TOP 100 DJs może poszczycić się wieloma przebojami takimi, jak “Wait”, “Ahead of Us” czy “Phoenix (We Rise)”. Ostatnio zdecydował się na odświeżenie swojej audycji, która aktualnie nosi nazwę “Tape Me Radio”. Trzeba przyznać naszemu rodakowi, że cały czas, sukcesywnie pnie się w górę i walczy o swoje marzenia.

Najnowszy przebój “Atom”, to kolejny ważny krok w karierze Doriana. Pokazują to nie tylko wyświetlenia na YouTube, ale i sprzedaż w serwisie Beatport. Aktualnie kawałek ten zajmuje 1 miejsce w kategorii Bigroom, tym samym wyprzedzając takie gwiazdy, jak W&W, Sick Individuals, Fedde le Garnd czy Dimitri Vegas & Like Mike.

Odświeżona wersja znanego hitu EDM? To musiało się udać! Wiele głosów twierdzi jednak, że to jest plagiat numeru Nari & Milani. Dorian odpowiedział na zarzuty w następujący sposób:

“Nari & Milani faktycznie dali mi projekt ich wersji ‘Atomu’ i zgodzili się na stworzenie remake’u, co też uczyniłem wraz z Teamworx. To nie było łatwe zadanie, ponieważ oryginał jest znakomity. Kiedy robisz remake, starasz się zachować cząstkę oryginału (w przeciwnym razie to nie będzie remake), ale jednak chcesz dodać nowe elementy, które sprawią, że kawałek będzie na czasie. Nari & Milani w tym momencie tworzą inny gatunek muzyki. Fakt, że nie zostali uwzględnieni jako autorzy, nie było decyzja moją, ani Teamworx.” – Tom Swoon

Niezależnie od genezy powstania, Dorian dokonał ciekawego odświeżenia, który przypomni wielu słuchaczom początki EDM. Dla nowych fanów muzyki elektronicznej jest to lekcja historii, która ukazuje jakie kawałki dawniej brylowały na parkietach i festiwalach. Pozostaje życzyć Dorianowi dalszych sukcesów!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.