Tom Swoon skazany na dłuższy pobyt w więzieniu. Prawomocny wyrok sądu!

22 Mar 2019

Na początku grudnia 2017 roku, w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o wypadku w Kliniskach Wielkich, w pobliżu Szczecina. W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody – VW Scirocco i VW Bora, z czego pasażer Bory zginął na miejscu. Jak się okazało, za kierownicą VW Scirocco siedział Dorian T. aka Tom Swoon, który będąc pod wpływem alkoholu i jadąc 180 km/h – spowodował ten wypadek.

Podczas rozprawy w sądzie, obrońca Doriana T. wnosił o karę 4 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności oraz finansowej rekompensaty wysokości 50 tys. złotych, dla każdego z pokrzywdzonych członków rodziny. Prokurator uznał, że kara jest zbyt niska i wniósł o 7 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie sąd skazał Doriana na 4 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności, a także 280 tys. złotych odszkodowania dla rodziny. Prokurator odwołał się od wyroku.

Sąd rozpatrzył odwołanie i ostatecznie, Dorian T. spędzi w więzieniu o rok więcej, co oznacza 5 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Oprócz tego, zgodnie z poprzednim wyrokiem, otrzymał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.