Tom Swoon – Występ przed “Cafe TVN” i wywiad w “Dzień Dobry TVN”

4 Paź 2015

tom-swoon-dzien-dobry-tvn-news-1

Prowadzę Essential Music od ponad pół roku, ale muzyką elektroniczną interesuję się znacznie dłużej. Bardzo długo moi znajomi nie mieli pojęcia czego słucham. Próbując wymieniać kolejne aliasy producentów, powodowałem tylko jeszcze większe zakłopotanie. Z czasem EDM zaczął przebijać się do radia i telewizji. Kluczowe było “In And Out Of Love” Armina van Buurena, które było puszczane w Esce, i dzięki któremu nie musiałem już tłumaczyć kim jest AvB. Cieszę się, że kultura związana z pojęciem Electronic Dance Music, została zauważona przez polskie media. Gościem programu “Dzień Dobry TVN” był Dorian Tomasiak aka Tom Swoon.

Współpraca z największymi na świecie wytwórniami jak Spinnin’ Records, Ultra Music, Armada Music i Protocol Recordings, dziesiątki milionów wyświetleń utworów na YouTube, ponad 400 000 polubień na Facebooku oraz collaby z między innymi takimi producentami jak StadiumX, Swanky Tunes, Lush & Simon, to bez wątpienia oznaki sukcesu na rynku muzycznym. Tom Swoon, to nasz przedstawiciel na największych na świecie festiwalach EDM. Tym bardziej cieszy fakt, że wreszcie został dostrzeżony we własnym kraju.

Link do materiału: Dzień Dobry TVN

Ekipa TVN przygotowała reportaż prosto z rodzinnego domu Doriana oraz przedstawiła w skrócie jego największe osiągnięcia. Druga część programu, to wywiad podczas którego Swoon wyjaśnił pomysł na swój alias i opowiedział o trudach przebicia się ze swoją muzyką.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Tom Swoon – Cafe TVN 2015″]

Trzy dni przed występem w telewizji, Dorian zapowiedział, że zagra na żywo przed “Cafe TVN” przy ulicy Marszałkowskiej 76 w Warszawie. Set rozpoczął się bardzo wcześnie, bo około godziny 8:00 i zgodnie z założeniami miał trwać godzinę. Byłem na miejscu i muszę przyznać, że możliwość usłyszenia hitów Progressive House, w centrum stolicy, o tak wczesnej porze, to ciekawe przeżycie. Impreza była mocno kameralna. Zjawiło się kilkadziesiąt osób z czego część, to po prostu przechodnie, którzy zatrzymywali się zaciekawienie całą sytuacją. Poniżej możecie zobaczyć kilka ujęć z występu Swoona, która udało mi się nagrać.

Muszę również wspomnieć o zajściu ze strażą miejską. Panowie przyjechali i wręczyli mandat za zakłócanie porządku.

Tom Swoon: Facebook | WWW | YouTube

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.