Tomorrowland 2016 – Zaostrzone przepisy bezpieczeństwa

21 Kwi 2016

Tomorrowland-2016-przepisy-news

Organizatorzy Tomorrowland ujawniają kolejne aliasy ze swojego niezwykle bogatego line-upu. Promocja nadal trwa, jednak z powodu zamachów terrorystycznych w Belgii, pojawiło się wiele pytań odnośnie bezpieczeństwa uczestników festiwalu. Jak do tej pory nie mieliśmy na ten temat żadnych informacji, a biorąc pod uwagę poziom zagrożenia, pojawiły się głosy czy impreza w ogóle się odbędzie. Może i jest to sianie paniki, ale w dużej mierze spowodowane brakiem oficjalnego stanowiska osób odpowiedzialnych za ten aspekt wydarzenia.

Powoli dowiadujemy się o pierwszych zaostrzeniach przepisów bezpieczeństwa. Podobnie jak na stadionach, tak i na Tomorrowland, nie będzie można wnieść podręcznych bagaży ani plecaków. Takie zasady chce wprowadzić Jan Briers – gubernator wschodniej Flandrii i przewodniczący “The Federation of Music Festivals in Flanders”.

“Goście tegorocznych festiwali będą musieli zostawić swoje bagaże i plecaki w domach.” – Jan Briers

Zdaniem Briersa, najbardziej zagrożony miejscem jest wejście na teren festiwalu. To właśnie tam gromadzi się duża ilość osób, które biorąc pod uwagę drobiazgową kontrolę, stworzą kolejkę i tym samym zagęszczenie ludzi w jednym miejscu.

“Organizatorzy muszą zapewnić swobodny przepływ ludzi i tym samym wyeliminować kolejki przy wejściu.” – Jan Briers

Specjaliście od bezpieczeństwa spotkają się z organizatorami Tomorrowland w najbliższy poniedziałek. To wtedy odbędzie się dyskusja na te temat kolejnych zabezpieczeń.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.