Tomorrowland 2019 – Firma projektująca sceny… upadła!

Ostatnio poznajemy kolejne fazy line-upu Tomorrowland 2019, który jak zawsze prezentuje najwyższy światowy poziom i bogactwo. Czołówka artystów związanych z muzyką elektroniczną zawita do Boom, aby wystąpić na głównej lub jednej z pobocznych scen. No właśnie… scen, które nie wiadomo kto zaprojektuje, ponieważ firma odpowiedzialna za ten aspekt organizacji festiwalu – upadła.

Mowa tutaj o istniejącej od 1997 roku firmie Neverland Themepark Projects, która to współpracowała z Tomorrowland od samego początku, czyli od edycji w 2005 roku. To właśnie Neverland jest odpowiedzialne za wszystkie niesamowite projekty scen, które na przestrzeni lat mogliśmy podziwiać podczas tego muzycznego święta. Warto dodać, że firma ta współpracowała również z Disneylandem w Paryżu, przy organizacji festiwalu “Electroland”. Niestety oficjalny komunikat nie pozostawia złudzeń:

Pragniemy was poinformować, że Neverland Themepark Projects przestało być aktywne. Chcemy Wam podziękować za lata współpracy i zaufanie. To nie jest łatwa wiadomość, jesteśmy tego świadomi. Jako cały zespół walczyliśmy do ostatniej minuty, ale ze względu na niefortunne złożenie się pewnych okoliczności, jesteśmy zmuszeni ostatecznie zamknąć Neverland. Przekazujemy najszczersze przeprosiny za niedogodności, jakie mogliśmy spowodować.” – Kurt Heerman, menadżer Neverland Themepark Projects

Wieść niesie, że gdzieś na horyzoncie są potencjalni kupcy Neverland, jednak nie są to obiecujące przesłanki. A szkoda, bo w dużej mierze to właśnie tej firmie Tomorrowland zawdzięcza swój niepowtarzalny, bajkowy klimat. Za to NTP należy się ukłon i uznanie, a jednocześnie powoduje to spore wyzwanie dla ich następców, bo poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko.

AKTUALIZACJA:

Rzeczniczka Tomorrowland, Debby Wilmsen, zabrała głos w sprawie bankructwa firmy Neverland. Uspokoiła ona fanów festiwalu tłumacząc, że bankructwo NTP nie wpłynie drastycznie na prace nad TML. Dodała również, że Neverland to jednak z dwunastu firm, która zajmowała się projektowaniem scen.

“Współpracujemy z dwunastoma dekoratorami, z czego jednym z nich jest Neverland. Poza tym, główna scena to zbyt złożony projekt, aby realizowała go jedna firma” – Debby Wilmsen

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.