Tomorrowland 2019 – Ile osób zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków?

Co roku fani muzyki elektronicznej z całego świata polują na bilety na Tomorrowland. “Polują”, to jak najbardziej adekwatne słowo, bo tempo w jakim rozchodzą się wejściówki jest wręcz niewyobrażalne. Tak się składa, że wśród szczęściarzy, którzy zdobyli bilet – nie brakuje fanów mocnych używek. Prokuratura udostępniła oficjalne statystyki pierwszego weekendu TML, które mówią ile osób zostało zatrzymanych za łamanie prawa – w tym za posiadanie i/lub sprzedaż narkotyków.

Podczas pierwszego weekendu Tomorrowland 2019 zostało zatrzymanych 24 dilerów narkotyków, gdzie dla porównania, w zeszłym roku podczas obu weekendów zostało zatrzymanych 63 dilerów. Policja zabezpieczyła również 820 tabletek ecstasy (75 z nich było sfałszowane), nie zabrakło również MDMA w ilości 198 gramów, ketaminy 158 gramów, 139 gramów kokainy, a także 9 gramów marihuany.

Ponadto 231 osób zostało aresztowanych za posiadanie i/lub zażywanie narkotyków. Otrzymali oni grzywnę, anulowano im bilety na festiwal i oczywiście skonfiskowano narkotyki. 48 osób zostało zatrzymanych z wielu innych powodów, a 42 osoby próbowały dostać się na Tomorrowland z fałszywym biletem. Najsmutniejsza wiadomość, to śmierć jednego z uczestników festiwalu, który zmarł po tym jak stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.

Patrząc na te liczby wydaje się, że to całkiem sporo interwencji policji, ale ważna jest skala. Co roku na każdy z weekendów Tomorrowland do Boom przybywa około 200 000 osób z całego świata, czyli mniej więcej 400 000 osób podczas obu weekendów. Jak na takie skupisko ludzi – statystyki nie są przerażające.

Źródło: brusselstimes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.