Tomorrowland 2020 – Chcieliście cały line-up? No to macie!

Tomorrowland spełnił życzenie fanów i udostępnił cały line-up tegorocznej edycji festiwalu. Na mediach społecznościowych wydarzenia pojawiła się grafika z dosłownie wszystkimi artystami, którzy wystąpią w Boom. W zasadzie nie ma dobrego słowa, żeby oddać rozmach tego wydarzenia, bo to po prostu trzeba zobaczyć. Jak prezentuje się line-up Tomorrowland 2020?

Kosmiczny line-up Tomorrowland 2020

Przyznam szczerze, że gdy zobaczyłem grafikę zawierającą wszystkich artystów, którzy wystąpią w tym roku na Tomorrowland, to złapałem się za głowę. Dobre kilkanaście minut czytałem opublikowane aliasy, bo niedługo po ogłoszeniu, oficjalna strona TML upadła pod naporem fanów.

Wiele osób żartowało, że line-up Tomorrowland nie wzbudza emocji, bo zawiera praktycznie wszystkich artystów muzyki elektronicznej. Coś w tym jest, bo naprawdę ciężko się przyczepić o brak jakiegoś gatunku czy też reprezentanta danych brzmień. Przychodzi na myśl słowo “potęga”, ale i tak nie oddaje ono rozmachu festiwalu w Boom.

Na to warto zwrócić uwagę

Gdybym miał omówić cały line-up, to wyszłaby z tego obszerna książka. W związku z tym skupię się na pojedynczych dniach i występach, które przykuły moją uwagę. To jedynie kilka aliasów, które wpadły mi oko, z tego oceanu ogłoszeń.

  • Weekend 1 – 17 lipca (piątek): Eric Prydz z Holosphere, Brooks, Paris Hilton , Sub Zero Project , Jauz b2b NGHTMRE, Krewella, Boris Brejcha, Carl Cox, Laidback Luke, Magnificence, Scooter, Nervo vs W&W

 

  • Weekend 1 – 18 lipca (sobota): Charlotte de Witte, Meduza, Paul Kalkbrenner, Wildstylez, Sebastien Leger, Luis Fonsi, Artbat, Marshmello, Camelphat, Don Diablo, MATTN, Aly & Fila, Grum, Dillon Francis, Illenium, REZZ, Axwell, Tchami

 

  • Weekend 1 – 19 lipca (niedziela): Giuseppe Ottaviani Live 3.0, Herobust b2b Spag Heddy, Phuture Noize, Ran-D, The Magician, Sven Väth, Cirez D, Enrico Sangiuliano, Fisher, Lost Frequencies (Live), Martin Garrix, Tiesto, Sam Feldt, Claptone

 

  • Weekend 2 – 24 lipca (piątek): Eric Prydz presents Holosphere, Eptic, Zatox, John Askew b2b Simon Patterson, Alesso, Marshmello, Nora En Pure, Stephan Bodzin (Live), Joris Voorn, Scooter, Timmy Trumpet, Sunnery James & Ryan Marciano

 

  • Weekend 2 – 25 lipca (sobota): Meduza, Kölsch, D-Block & S-te-Fan, Luis Fonsi, The Shapeshifters, Tale Of Us, Q-Dance presents 20 Years of Hardstyle, Adam Beyer, Brohug, Oliver Heldens vs Tchami, Third Party, Holy Goof, Jauz b2b NGHTMRE

 

  • Weekend 2 – 26 lipca (niedziela): Armin van Buuren, John O’Callaghan & Bryan Kearney present KEY4050, Rusko, Atmozfears, Headhunterz, Danny Howard, Vato Gonzalez, Vini Vici, Martin Garrix, Nervo, Robin Schulz, Carl Cox, Claptone, 3 Are Legend, Nicky Romero

Pełen line-up podzielony na dni i sceny znajdziecie tutaj: tomorrowland.com

Paris Hilton? Luis Fonsi? Co?

Oprócz całej plejady gwiazd, kilka ogłoszeń wzbudziło pewne kontrowersje. Po pierwsze, co na Tomorrowland robi Paris Hilton? Nie zaskoczę Was jeśli powiem, że wystąpi ona na scenie “Generation Smash”, której opiekunami są Dimitri Vegas & Like Mike. Tutaj warto wyjaśnić, że Paris przyjaźni się z żoną Vegasa, DJ-ką o aliasie MATTN, która również zagra na Tomorrowland.

Drugim aliasem, który wzbudził zamieszanie jest Luis Fonsi, czyli twórca słynnego “Despacito”. Zagra on na scenie, której kuratorem jest Gianluca Vacchi, podczas obu weekendów.

Trzecim aliasem jest Salvatore Ganacci, którego zabrakło w line-upie. Wygląda na to, że szalony DJ postanowił zrobić sobie rok przerwy od Tomorrowland. Z pewnością jest to zaskoczenie dla fanów TML, jak i Ganacci’ego, bo coroczne montaże z jego gagami generowały obu stronom ogromną reklamę.

Tomorrowland zapiera dech w piersi

Trudno mi wyobrazić sobie festiwal o większym rozmachu niż Tomorrowland. Ogrom i bogactwo tego wydarzenia wręcz przytłaczają! Jednocześnie zazdroszczę i współczuję wszystkim, którzy zdobyli bilet i wyruszają w lipcu do Boom. Wyobrażam sobie, że ciężko jest wybierać pomiędzy tyloma, wyjątkowymi setami, które odbywają się w tym samym czasie. W tym roku organizatorzy nie ułatwili zadania, bo line-up prezentuje się nad wyraz okazale!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.