Tomorrowland 2020 – Poznaliśmy wszystkie sceny. Pełen line-up już jutro!

Tomorrowland ogłosił wszystkich opiekunów scen, którzy pojawią się na tegorocznej edycji festiwalu. Obszerna lista zawiera wytwórnie muzyczne, kolektywy czy też gwiazdy, które będą odpowiadały za line-up. Nie zaskoczę Was jeśli powiem, że te dwa weekendy zapowiadają się wręcz bajecznie. Kto zaopiekuje się poszczególnymi scenami na Tomorrowland 2020?

Tomorrowland to po prostu potęga

Każdy duży festiwal buduje kilka scen, które następnie obsadza wybranymi artystami. Wraz z popularyzacją i rozwojem muzyki elektronicznej, pojawił się pomysł na “opiekunów scen”. Koncepcja jest bardzo prosta – dana wytwórnia czy gwiazda, przejmuje scenę na jeden dzień i reklamuje ją swoją marką. Oczywiście wiąże się to z dobraniem line-upu zgodne z duchem labelu, czy też gustem headlinera.

Tomorrowland to skrajny przykład koncepcji “opiekunów scen”, bo lista ta jest tak obszerna, że z daleka wygląda jak line-up sam w sobie. Niech Was to nie zmyli, bo to są dopiero zbiorcze nazwy pod którymi kryją się konkretni artyści. Mając do dyspozycji dwa weekendy i światowy rozgłos, organizatorzy mogą spełnić swoje i nasze najskrytsze marzenia.

Nie ukrywam, że aż podskoczyłem z radości, gdy zobaczyłem napis “Axtone” w opisie pierwszego weekendu. W dniach 17-19 lipca nie zabraknie również m.in. sceny ASOT, Q-dance, Future Sound of Egypt, Nervo Nation & Rave Culture czy też Monstercat.

Drugi weekend również ma wiele do zaoferowania, a to za sprawą m.in. Carla Coxa, Maceo Plex, Robin Schulz & Friends czy też sceny Star Warz. Do tego dochodzą marki z poprzedniego tygodnia, które prawdopodobnie zaprezentują różnorodny line-up.

To nie koniec atrakcji Tomorrowland 2020

Już teraz ciężko to ogarnąć, a tymczasem doszło kolejne, wyjątkowe ogłoszenie. Tomorrowland 2020 przygotowało miejsce dla projektu “HOLO” Erica Prydza. Jeśli widzieliście w sieci nagrania z tego show, tak jak na przykład to poniżej, to wiecie, że tam po prostu trzeba być. Wygląda na to, że będą ku temu dwie okazje, bo “HOLO” będzie realizowane podczas obu weekendów.

Jak wspomniałem we wstępie, “opiekunowie scen” to tylko zbiorcze punkty dla szczegółowego line-upu. Tak się składa, że listę wszystkich artystów, którzy wystąpią na Tomorrowland 2020 poznamy już jutro, koło godziny 12:00. Z jednej strony mam nadzieję, że będzie to jedno wielkie ogłoszenie, ale z drugiej zastanawiam się, jak przedstawić tak obszerną listę. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.