Tomorrowland – Przekręt z biletami na ponad 650 tys. zł

8 maja 2015

tomorrowland-przekret-bilety-main2

W latach 2012-2013 Charmaine Bowers i jej matka Tina Bowers oszukały ponad 300 osób sprzedając fałszywe bilety na Tomorrowland. Łączna kwota jaką zarobiły poprzez ten proceder, to ok. 183 000$ (662 000zł). Śledczy odkryli, że Tina używała komputera i drukarki swojego pracodawcy do wyprodukowania wysokiej jakości podróbek. Oryginalny projekt znajdował się na laptopie Charmaine.

Na szczęście zostały złapane i postawiono im zarzut oszustwa. Charmaine została skazana na 2 lata i 3 miesiące więzienia natomiast Tina odsiedzi 29 tygodni w zawieszeniu na 2 lata oraz wykona 150 godzin prac społecznych.

“Charmaine Bowers była nieuczciwa i przebiegła w stosunku do ofiar oraz policji, która prowadziła dochodzenie. Była zafascynowana tym, że ludzie uwierzyli, że mogła być modelką ‘Nuts’ oraz że zajmuje się scoutingiem. Pomogły jej w tym media społecznościowe. Nigdy nie pracowała, jednak mając pieniądze ofiar wydała 70 000£ na cztery miesiące wygodnego życia w tym wyjazd do Danii i Rzymu, zakup rejsu dla rodziców, zakup TV, komputerów, telefonów, biżuterii i ubrań. Szczególnie odrażający było jej stosunek do ‘Wesołych Pieniędzy’, które przelała na konto matki. Nie było nic wesołego w stracie pieniędzy przez poszkodowanych, którzy byli głównie w wieku od 18 do 30 lat z niezbyt dużymi dochodami. Tak samo pozostałe ofiary wliczając w to weteranów wojskowych, którzy wrócili z Afganistanu korzystając z przepustki.”

Źródło: lincolnshireecho.co.uk | Zdjęcie: rudgr.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.