Tomorrowland w czarnych barwach. O co chodzi?

Niespodziewanie na wszystkich social media Tomorrowland, zmieniły się grafiki. Organizatorzy postanowili zaintrygować fanów festiwalu i zaktualizowali profile o… czarne zdjęcia. Na ten moment nikt nie wie o co dokładnie chodzi, ale pojawiło się kilka teorii wyjaśniających zamieszanie, dlaczego Tomorrowland jest w czarnych barwach?

Tomorrowland na czarno

Gdy tak duża marka jak Tomorrowland, zmienia bez słowa wyjaśnienia swoje zdjęcia, to powód jest jeden – przyciągnięcie uwagi odbiorców. Momentalnie w sieci pojawiło się mnóstwo teorii, na temat przyczyny zmiany barw na czarne. W tym momencie nikt nie wie o co dokładnie chodzi, ale przedstawię te najpopularniejsze opcje.

Tomorrowland – oficjalny fanpage
  • Zmarł człowiek zaangażowany w organizację Tomorrowland

Wiele komentarzy mówi o śmierci jednej z ważnych osób zaangażowanych w organizację Tomorrowland. 24 listopada zmarł Robert Sillerman, założyciel SFX Entertainment. W 2013 roku wykupił on 75% akcji ID&T, firmy organizującej Tomorrowland. W tym wypadku zmiana zdjęć na czarne byłaby nieco spóźniona, bo przeszło tydzień po śmierci Sillermana. Drugą osobą, ale tym razem podejrzaną o śmierć, bo takich informacji oficjalnie nie ma, jest Nick Royaards – menadżer Dimitri Vegas & Like Mike oraz menadżer w ID&T.

  • Hardwell powróci na Tomorrowland

Na ten trop naprowadza Tweet wytwórni Revealed Recordings, która zamieściła dziś tajemniczy wpis. Jego treść można tłumaczyć, jako “Już jutro! #wielkieogłoszenie”, co w połączeniu z równie tajemniczym zabiegiem Tomorrowland, naprowadza na ewentualny powrót Hardwella. Uważam to za mało prawdopodobną opcję, ale kto wie?

Niedługo po dodaniu newsa na stronę, Revealed ogłosiło trasę “Revealed presents: 10 Year Anniversary Tour”. Tak więc zapewne jutro poznamy dokładne lokalizacje koncertów.

  • Swedish House Mafia zagra na Tomorrowland

To już nudne, ale… Część osób widzi podobieństwo w marketingu Tomorrowland i Swedish House Mafii, która również zamieniała swoje zdjęcia profilowe na czarny kolor. Myślę, że aktualnie nie jest to aż tak gorący temat, aby stosować tak drastyczną kampanię reklamową.

  • Poznamy główny motyw Tomorrowland 2020

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny scenariusz, który zakłada, że Tomorrowland podgrzewa atmosferę przed ogłoszeniem motywu na rok 2020. Część osób podejrzewa, że motywem będzie hasło “Pyramids from Space”, które widniało na jednej z ksiąg będącej częścią głównej sceny. Liczba “20” również daje do myślenia.

“Pyramids from Space” motywem Tomorrowland 2020?

Tomorrowland w czarnych barwach

Wariantu z zakończeniem Tomorrowland nawet nie rozważam, bo jest absurdalny. Osobiście uważam, że chodzi o ujawnienie motywu TML na rok 2020. Gdyby faktycznie organizatorzy nieco odeszli od bajkowej oprawy, na rzecz kosmosu czy też UFO, to jestem jak najbardziej na tak!

Bacznie śledzę informacje na ten temat i gdy pojawi się wyjaśnienie zamieszania – z pewnością Was poinformuję!

TOMORROWLAND – ILE TO KOSZTUJE? | FESTIWALOWY PORADNIK

AKTUALIZACJA (02.12.2019 – 20:04):

Fani Tomorrowland uzyskali dodatkowe informacje, które jasno wskazują, że chodzi o ujawnienie nowego motywu festiwalu.

  • Kod oficjalnej strony Tomorrowland

Pierwsza wskazówka, to kod oficjalnej strony Tomorrowland, który zawiera zapisek “<!– Light travels faster than sound – 299 792 458 m/s –>”.

Fragment kodu oficjalnej strony Tomorrowland
  • Powiązanie prędkości światła z położeniem piramidy Cheopsa

Wchodząc w tematykę UFO, położenie piramidy Cheopsa odpowiada prędkości światła. Jest to naciągana teoria, no ale…

  • Kolor czcionki na oficjalnej stronie Tomorrowland

Komentarze pod postami TML mówią, że kod strony zawierał również kolor “#53535c”, który to nazywany jest kolorem “space”, czyli przestrzeń kosmiczna.

Jeśli dodać te wskazówki oraz wspomnianą wcześniej książkę, to wychodzi na to, że już niedługo poznany główny motyw Tomorrowland 2020.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.