Tomorrowland Winter odwołane z powodu koronawirusa. Oficjalne oświadczenie!

Organizatorzy festiwalu Tomorrowland Winter ogłosili, że wydarzenie zostaje odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem (Covid-19). Francuski rząd podjął decyzję o zakazie organizowania zimowej edycji Tomorrowland, która miała się odbyć w miejscowości Alpe d’Huez. O wszystkim dowiedzieliśmy się bezpośrednio od organizatorów TML, którzy opublikowali krótki, ale treściwe oświadczenie.

Tomorrowland Winter zostało odwołane

Na wszystkich mediach społecznościowych Tomorrowland Winter pojawiła się informacja, która nie pozostawia złudzeń. Tegoroczna edycja festiwalu została odwołana z powodu zagrożenia koronawirusem. Ostateczną decyzję w sprawie podjął francuski rząd, który uznał, że wydarzenie, które gromadzi ludzi z całego świata w zamkniętej przestrzeni, to zbyt duże ryzyko zakażenia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Francja odwołuje imprezy powyżej 5000 osób. Co z Tomorrowland Winter?

“Na początku lutego rozpoczęło się tworzenie Tomorrowland Winter 2020 w Alpe d’Huez. Dziś z ogromnym sercem musimy poinformować, że rząd francuski postanowił odwołać tegoroczną edycję festiwalu (14–21 marca). Od soboty byliśmy w bliskim kontakcie z rządem francuskim w sprawie wpływu wirusa COVID-19 (koronawirusa) i ostatecznie otrzymaliśmy ich oficjalną decyzję.

Rząd francuski podejmuje drastyczne kroki w odniesieniu do wirusa COVID-19 we Francji. Władze egzekwują zakaz organizowania dużych wydarzeń, gromadzących ludzi różnych narodowości na zamkniętych terenach festiwali, jak i innych miejscach, w których miały odbyć się wydarzenia.

Teren narciarski Alpe d’Huez Grand Domaine Ski (Alpe d’Huez, Oz en Oisans, Vaujany, Auris i Villard Reculas) pozostanie otwarty dla wszystkich odwiedzających, w tym dla wszystkich normalnych aktywności (wyciągi narciarskie, stoki, bary, restauracje…), podobnie jak wszystkie inne ośrodki narciarskie we Francji. Dziś, za pomocą poczty elektronicznej i konta Tomorrowland, skontaktujemy się osobiście ze wszystkimi naszymi gośćmi w sprawie dalszych kroków.” – Tomorrowland Winter

Tak naprawdę jest to następstwo decyzji, którą kilka dni temu podjął francuski rząd. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, w kraju wprowadzono zakaz organizacji wydarzeń, które gromadzą ponad 5000 osób w zamkniętej przestrzeni. W sieci toczyła się dyskusja, czy festiwal zalicza się do tych kryteriów i dziś poznaliśmy odpowiedź. Organizatorzy Tomorrowland Winter byli w stałym kontakcie z władzami, aż wreszcie zapadła ostateczna decyzja.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ultra Music Festival zostało odwołane. Ostateczna decyzja władz Miami!

Tym samym Tomorrowland Winter dołączyło do innych odwołanych wcześniej festiwali, czyli Ultra Music Festival i Ultra Abu Dhabi. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że ta lista jeszcze nie została zamknięta.

Tomorrowland Winter 2019 | Official Aftermovie

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.