TomorrowWorld 2015 – Kaskade stanął po stronie poszkodowanych

kaskade-tomorrowworld-2015-komentarz-news

Wydarzenia z ostatniego dnia TomorrowWorld 2015, a tym samym zaniedbania organizatorów, długo będą się ciągnęły za tą marką. Fani EDM są w stanie zapłacić duże pieniądze za bilet, jechać w totalną głuszę i chodzić po błocie, ale wymagają ludzkiego traktowania. Zamknięcie bram dla osób spoza DreamVille, to drastyczny zabieg, który niesie ze sobą szereg konsekwencji. Zapewnienie skutecznego zaplecza w postaci jedzenia, picia, podstawowej opieki medycznej i transportu dla kilku tysięcy ludzi, którzy nie uzyskali informacji o nowym zarządzeniu, to podstawa.

W obronie poszkodowanych stanął Kaskade, który udostępnił na Twitterze link do artykułu o problemach związanych z TomorrowWorld.

Może i sprawa nie byłaby tak głośna, gdyby nie komentarz menadżera Ultra Music Festival – Alberta Berdellansa. Stwierdził on, że w ten sposób Kaskade stawia w złym świetle całą scenę EDM.

kaskade-edmsnob

“Kaskade nie rób tego. Sprawiasz, że cała scena (EDM) wypada w złym świetle. Nawet ci, którzy właściwie rozdysponowali dostępne środki i działali w dobrej wierze.” – EDMsnob (Alber Berdellans)

“EDMsnob, nie ma mowy. Nie zamieciesz tego pod dywan tylko dlatego, że ‘powoduje, że cała scena (EDM) źle wygląda’. Udostępniłem link do dobrze napisanego artykułu…” – Kaskade

Jak widać sprawa poruszyła nie tylko ludzi, którzy musieli koczować wokół terenu TomorrowWorld, ale również gwiazdy, które tam występowały. Myślę, że to nie koniec negatywnych komentarzy na temat całego zajścia. Miejmy nadzieje, że organizatorzy tego, jak i innych festiwali, wyciągną wnioski i następnym razem lepiej zadbają o gości swojej imprezy.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.